Fit,  Móda a styl,  Služby,  Služby, rady, zajímavosti

5 tipů, jak získat zdravé sebevědomí

Bez zdravého sebevědomí to v dnešní době zkrátka nejde. Čekáte-li ale, že vám ho „přičarují“ úspěchy a peníze, pak vás musíme zklamat. Vychází totiž z nás samotných, z našeho nitra. Přestaňte tedy čekat na zázrak a začněte jeho zdroj hledat právě teď.

Přestaňte se porovnávat

Všichni o sobě občas pochybujeme, obzvlášť když se porovnáváme s ostatními. Každý jsme však originální, stačí „jen“ najít své dobré stránky a začít na nich stavět. Nikdo není dokonalý, přestaňte se proto stresovat chybami, které máte. Smiřte se s nimi, nebo pokud vám opravdu tolik vadí, začněte na nich pracovat a odstraňte je.

Usmívejte se

Ačkoli to může znít jako fráze, věřte, že s úsměvem jde opravdu všechno líp. I když máte dny, kdy se vám nic nedaří, snažte se usmívat. Nepoddávejte se chmurám a problémům, snadněji je tak překonáte a ještě kolem sebe budete šířit pozitivní atmosféru.

Přestaňte se bát

K základním aspektům nízkého sebevědomí patří odvaha. Ta se projevuje právě tím, že děláte věci, kterých se bojíte. Hoďte proto obavy za hlavu, strach je totiž jenom stav naší mysli, který si v sobě sami probouzíme. Nenechte se jím omezovat a směle se pusťte do nových a obtížných úkolů, které ve vás budí hrůzu. Jedině tak strach porazíte a posunete se dál.

Rekapitulujte své úspěchy

Zamyslete se nad tím, co všechno jste už v životě dokázali a co se vám povedlo. Určitě se najde dost věcí, na které jste hrdí. Jen jste na ně možná už zapomněli nebo vám jejich význam někdo znehodnotil větou, že „to přece nic není“. Těmto škarohlídům ale nevěřte, pro každého totiž znamená úspěch něco jiného, pro jednoho je to úspěšná kariéra, pro druhého láskyplné vztahy.

Dbejte o svůj vzhled

Zdravé sebevědomí jde ruku v ruce s naším vzhledem. Máte-li o sobě nízké mínění a myslíte si, že jste ošklivá, můžete tak na ostatní opravdu působit. Začněte proto o sebe dbát, najděte si čas a vyrazte do kadeřnictví nebo kosmetického salonu, nechte si poradit od odborníků, co vám bude slušet. Bojujete-li s nadbytečnými kily, pak namísto drastických diet, odlehčete jídelníček a naordinujte si pohyb. Dnes existují speciální přístroje, například Vacushape, které vám s hubnutím pomohou. Tak probuďte vaše sebevědomí konečně k životu!

Napsat komentář