Zajímavosti,  Zdraví

Školní aktovky pro prvňáčky začněte vybírat raději už nyní

Do prvního září je sice ještě daleko, ale v srpnu se budou po nových aktovkách, penálech a dalším školním vybavení shánět všechny maminky. Proto není vůbec na škodu začít si vybírat už nyní. Budete mít větší výběr a s trochou štěstí vychytáte i nějaké slevy. Nové kolekce pro rok 2019 jsou navíc již v prodeji.

Novou kolekci pro rok 2019 má v prodeji například česká značka Bagmaster, kterou v roce 2002 založil PaedDr. Emil Blažek. Dnes prodává široké spektrum aktovek a batohů, takže pokrývá cílovou skupinu malých školáčků i středoškolských studentů. Pro všechny přináší zajímavé vzory, anatomický zádový systém a odvětrávání. Samozřejmě u nich najdete také bohatou kolekci aktovek pro prvňáčky.

A vůbec. Batoh, nebo aktovku?

Tohle je základní otázka. Chybu určitě neuděláte ani s batohem, nicméně pro prvňáčky se typicky kupují školní aktovky. Mívají ergonomicky tvarovaná záda, zdobí je lákavé motivy, nabízí polstrované ramenní popruhy, reflexní prvky, jsou lehké a celkově přizpůsobené pro malé tělíčko prvňáčka. Bývají obvykle jednokomorové, takže v nich školáček nemusí dlouho hledat, kam si dal svačinu.

Musíte ovšem počítat s tím, že aktovku bude dítě nosit tak maximálně do třetí třídy. Pak mu bude připadat příliš dětská. Ostatně když se podíváte na aktovky Bagmaster, u většiny z nich je uvedeno, že jsou vhodné pro 1.-3. třídu. Možná si také všimnete, že jsou aktovky zdobeny zvířátky, květinkami a autíčky, ovšem neuvidíte zde žádné filmové motivy. Popularita filmových hrdinů se totiž mění, zatímco květiny, auta a zvířátka zůstávají trendy pořád.

Na co si při výběru dávat pozor?

Hleďte zejména na:

  • polstrování zad,
  • reflexní prvky,
  • barvy (světlé se brzy zašpiní),
  • boční kapsy na drobnosti,
  • polstrované ramenní popruhy,
  • hmotnost (pro první stupeň maximálně 1,2 kg, pro druhý pak 1,4 kg).

Nechcete neustále sledovat všechny tyto parametry? Nesledujte. Vyberte si od výrobce, který je dodržuje u všech svých výrobků, a už se řiďte jen podle vzhledu. A když jsme u toho vzhledu, určitě se podívejte i na sety s aktovkami, díky kterým vyřešíte i penál, sáček na tělocvik, láhev a krabičku na svačinu.

Napsat komentář