Fit,  Zajímavosti,  Zdraví

Venušiny kuličky nejen po porodu

Považujete venušiny kuličky za erotickou hračku? To není tak docela pravda. Tuto mylnou domněnku v ženách po celém světě vyvolala zejména série Padesát odstínů šedi, díky které se teď kuličky prodávají mnohem více než kdy dříve. Bouřlivé orgasmy od nich však neočekávejte.

Venušiny kuličky vznikly asi roku 500 n. l. v Číně, nejsou tedy žádným novým výmyslem erotického průmyslu. Příjemné pocity vám sice navodí, ale v prvé řadě jsou určené pro posilování pánevního dna.

Svalstvo pánevního dna s věkem slábne

Bolestivý sex, neschopnost užít si milování s partnerem, avšak rovněž inkontinence. Právě toto mohou být příznaky oslabeného pánevního dna. S postupujícím věkem jde o naprosto běžnou záležitost a typicky se objevuje také po porodu. Pomoci mohou právě venušiny kuličky.

Po porodu je vhodné počkat do konce šestinedělí a pak, pokud lékař zkonstatuje, že je vše v pořádku, můžete začít s cvičením svalstva pánevního dna. Pravděpodobně znáte Kegelovy cviky, ty se dají doplnit právě o cvičení s venušinými kuličkami.

Takhle příjemné posilování ještě neznáte

Venušiny kuličky zavedete do pochvy a pak fungujete normálně, jako kdyby se nic zvláštního nedělo. Můžete s nimi uklízet domácnost, vydat se do práce nebo na nákup. V tomto případě si ale dejte dobrý pozor, jaké kuličky si pořídíte. Některé totiž při pohybu vyluzují slyšitelné zvuky.

Pohyb kuliček je příjemný, protože vyvíjí tlak na stěnu pochvy, na níž se nachází spousta nervových zakončení. Nečekejte však, že vás pouhé zavedení kuliček přivede k orgasmu. To je mýtus.

Důležitý je správný výběr kuličky

Nepřeceňujte se a na začátek vyberte raději kuličky menší, lehčí, jinak vám bude jejich nošení spíš nepříjemné. Volba materiálu je na vás, nejpříjemnějších pocitů prý dosáhnete se silikonovými kuličkami s výběžky, případně s chladivými kovovými. Prozkoumejte sexshop Sexio.cz, nejdiskrétnější eshop v ČR a vyberte si. Ta správná venušina kulička zde čeká i na vás!

Napsat komentář