Služby, rady, zajímavosti,  Zprávy

5 tipů, jak zvládnout studium VŠ na mateřské

Spousta maminek kromě péče o dítě studuje a ačkoli se říká, že ženy zvládají více věci najednou, ovládnout tyto dvě činnosti může být velmi náročné. Přesto není důvod studium vzdávat, pomocí několika tipů se vše dá zvládnout.

V první řadě je třeba si uvědomit, že celý život je vlastně o určování priorit. Pokud pro vás je vzdělání důležité i přes to, že máte dítě, není žádný důvod vaši snahu vzdávat. Je však třeba se smířit s tím, že obě věci nejde dělat na 100% což však neznamená, že nejdou dobře zvládnout. Stačí nechtít po sobě zázraky. Pokud občas neuděláte zkoušku, nic se neděje, to se stává i studentům, kteří mají na práci jen školu. Stejně tak pokud nebudete mít doma permanentně dokonale uklizeno.

  • Vítanou variantou je dálkové studium vysoké školy. Jeho intenzita na státních školách je jednou za čtrnáct dní blog výuky v pátek a v sobotu. Během zkouškového období jsou pouze zkoušky a individuální konzultace. Pokud zvažujete denní studium, nebo možnost dálkového nemáte, počítejte s větší zátěží a pravidelnou nutností hlídání.
  • Neodmítejte pomoc okolí. Určitě se najde pár lidí, ať už z přátel či z rodiny, kteří vám nabídnou, že vám dítě pohlídají. Nemusíte se cítit provinile, že někomu děláte starosti, jde zde v první řadě o vás. Také můžete využít služeb vypracování bakalářské práce, nebo vypracování seminárních prací na zakázku, které jsou zde právě pro ty, kteří kvůli dalším povinnostem nemají na zdlouhavé psaní závěrečné práce čas.
  • V případě, že nemáte možnost hlídání, můžete využít sdílené kanceláře s miniškolkou. Najdete je v každém větším městě a zatímco vy budete v kanceláři studovat, i to nejmenší dítě si může vedle hrát.
  • Ve vaší situaci se čas od času stane, že nebudete mít dítě kam dát a nestihnete výuku. Vždy se řádně omluvte a požádejte o náhradní termín, také si dobře hlídejte minimální počet navštívených hodin, které jsou nutné k uznání předmětu.
  • Vše budete muset pečlivě plánovat. Nebudete si moci dovolit ztrácet čas a přemýšlet dodatečně nad tím, co bylo třeba udělat první. To se vám nestane, pokud si vypracujete pracovní plán a budete se ho držet. Do plánu však nezapomeňte zařadit pravidelný odpočinek.

Napsat komentář