Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Zdá se, že zaujmout dítko nějakou smysluplnou činností je čím dál těžší. Z každého rohu na nás volají chytré televize, mobily, tablety. Zabavit ratolest jedním kliknutím na video s auty či třeba s kreslenými zvířátky může pomoci, pokud se nám zrovna nedostává času. Ale ruku na srdce, ideální to není. Zkuste skloubit zábavu, kreativitu a rozvoj schopností dítěte v jedno.

Co omalovánky dětem dávají?

Důvodů, proč jsou omalovánky pro děti tak vhodnou činností, je hned několik. Učí je soustředění. Rozvíjí motorické schopnosti, kreativitu, představivost. Maličké děti se rychleji a přirozeněji naučí barvy, jsou pak schopné lépe vnímat detaily. Pokud si s nimi navíc budete o jednotlivých motivech povídat, uděláte pro vaše dítě maximum.

Bavilo to nás, proč by nemělo naše děti?

Naše generace strávila vybarvováním postaviček, domečků nebo zvířat spoustu hodin. Ani jsme nemukli! Teď si říkáte, že dnes byste jen tak s nějakými omalovánkami zcela jistě neuspěli. Asi ne. Jděte na to chytře!

Slyšeli jste už o projektu Malý Pablo? Jde o možnost stáhnout si omalovánky zdarma. A to takové, které nejen osloví díky jejich motivům, nýbrž i poskytnou učení přirozenou formou. Z desítek motivů si děti mohou vybrat třeba státy a vlajky. Krásně se zorientují v typech staveb díky kategorii „Budovy a památky“. Najdete zde například omalovánky hradu, pyramidy, kostela, zámku a další. Pro maličké, předškolní děti jsou připraveny omalovánky k vytisknutí s postavičkami z pohádek. Ale pozor! Žádný Spiderman, Superman a jim podobné. Naopak. Těšit se můžete na tradičního vodníka, draka nebo třeba Kašpárka.

Nenáročná zábava vhodná v každou chvíli

Omalovánky nezapomeňte přibalit na dovolenou, kdyby třeba pršelo. Vezměte je k lékaři pro případ, že byste v čekárně strávili víc času, než byste chtěli. Omalovánky koně pro holky či buldozer pro kluky a pár pastelek se vám vejdou do batůžku vždycky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *