Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Maminky, chystáte se koupit dceři či synovi novou školní aktovku nebo batoh? A dokonce se odvažujete pořídit je úplně samy? Pak postupujte nanejvýš obezřetně. Vám jde sice o zdraví ratolesti, případně o lehkou údržbu batohu, ale pokud jde o děti, cool vzhled je prioritou. Jde to skloubit dohromady? Naštěstí ano.

Zaměřeno na záda

Školní batohy často bývají zatěžkány víc, než by se mohlo zdát. Učebnice něco váží. K tomu pracovní sešity, oblečení na tělocvik včetně přezůvek, nějaká ta svačina, nezbytné pití a rázem mám batoh o hmotnosti několika kilogramů. Zároveň víte, že záda, a vůbec celý pohybový aparát dítěte, se stále vyvíjí. Je tedy třeba vybrat odlehčený batoh či aktovku. Proč nosit zátěž navíc, že? Dejte přednost ergonomicky tvarovaným školním batohům se silnějšími popruhy. Jedině tak se totiž váha rovnoměrně rozprostře a ramena nejsou nepřiměřeně zatěžována. Rovnou zapomeňte na studentský batoh s jedním popruhem.

Kapsy navíc? Jedině dobře

Abyste předešly umaštěným sešitům od svačiny nebo slepeným listům v učebnicích díky rozlitému pití, věnujte pozornost počtu kapes. Děti často spěchají a naházejí do batohu věci bez rozmyslu. Boční kapsy na pití a drobnosti eliminují riziko poškození učebních pomůcek. Malá kapsička na klíče či mobil zamezí jejich ztrátě.

Školní aktovka pro prvňáčky

Novopečení žáčci ještě nejsou, naštěstí, tak nároční, co vzhledu týká. Bohatě postačí, bude-li školní aktovka pro prvňáčka opatřena veselými barevnými motivy a pro váš klid i reflexními prvky. Kromě veškerých podpůrných vlastností chránící záda vašeho dítěte, mívají aktovky pevnou konstrukci a zavírání na jeden, dva magnety.

Školní batoh pro 2. stupeň

Tady už se pohybujete na tenkém ledu. Školní batoh pro 2. stupeň už totiž vyžaduje víc citu pro to, co je a co není trendy. Batohy Stil seženete v různých barevných kombinacích, vzorech, s motivy, které uchvátí i vašeho „puberťáka“, a vás může hřát vědomí, že jsou vyrobeny z kvalitních prodyšných materiálů.

Sortiment školních batohů, aktovek i celých setů Stil najdete na internetu, případně v nejednom papírnictví ve vašem městě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *