Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Máte doma neposedné děti a přemýšlíte, čím byste je zabavili? Rozvíjejte jejich fantazii a kreativitu – když nevíte „co by“, tiskněte! Postačí vám k tomu domácí tiskárna z TisknuLevne.cz a kvalitní papír. Co všechno můžete pro děti na tiskárně vytisknout? Přinášíme vám tipy, které ocení každá rodina s menšími i většími dětmi.

Abeceda s obrázky

Děti předškolního věku se pomalu připravují na nástup do školy. První třída je náročná nejen pro samotné žáky, ale i pro rodiče. Přináší to spoustu změn a nový denní režim. Co byste řekli na nápad, kdybyste svému předškolákovi vytiskli na domácí tiskárně abecedu a k písmenkům obrázky? Děti budou přiřazovat obrázky k jednotlivým písmenům a naučí se první základy abecedy.

Zábavné učení cizích slovíček

Učí se vaše děti cizí jazyk? Ne nadarmo se říká, že kolik umíme jazyků, tolikrát jsme člověkem. A zejména malé děti si dobře zapamatovávají slovíčka. Pomozte jim v učení anglického nebo německého jazyka a vytiskněte různá slovíčka a obrázky tak, aby je k sobě mohly spárovat. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat a vaše dítě vám bude schopno pojmenovat zvířata, vybavení domácnosti a barvy v cizím jazyce.

Naučte děti něco ze zeměpisu

Poznávejte se svým dítětem svět, i když jen zatím na mapě. Vytiskněte si jednotlivé světadíly, vybarvěte je a poskládejte si vlastní mapu světa. S takovou mapou se dítě lépe zorientuje v rozložení jednotlivých světadílů. Na každém světadílu může zvýraznit ty nejvýznamnější a největší země a udělat dětem přednášku, jaké je jejich hlavní město a v čem jsou tyto země výjimečné.

Loutkové divadlo z tiskárny

A nemusíte zůstávat pouze u učení. Užijte si s dětmi volný čas a vyrobte si společně papírové loutky! Vytisknutého krále, královnu, čerta, anděla a další pohádkové postavičky s dětmi vybarvěte, vystřihněte a přilepte na špejli. Zahrajte si s nimi doma divadlo a pozvěte i kamarády své ratolesti, které se mohou na divadle podílet nebo být jeho diváky. Papírové divadlo zabaví děti nejen doma, ale i na prázdninových pobytech u babičky.

Připravte nezapomenutelnou oslavu

Blíží se oslava narozenin vaší dcery či syna, ale nemáte peníze nazbyt? Zhotovte čepičky na dětskou oslavu! Stačí si je vytisknout, vybarvit podle vlastní fantazie, připevnit k nim gumičku a v den oslavy nasadit. Na tiskárně zvládnete vytisknout také karnevalové masky všeho druhu. Vaše dítě může jít za nějaké zvířátko nebo pohádkovou postavičku. Uvidíte, že si u této činnosti užijete s dětmi mnoho legrace.

Vyrobte si vlastní hry

Milujete společný čas strávený nad kartami a deskovými hrami? Máme pro vás tip, co byste si mohli zahrát: vytiskněte na tiskárně písmena a zahrajte si populární scrabble. Vytisknout rovněž můžete karty s obrázky a zahrát si s nimi Prší nebo Černého Petra. Přizvěte ke hře celou rodinu a uspořádejte turnaj o nějakou sladkost. A ten, kdo prohraje, bude muset například umýt nádobí nebo vynést odpadkový koš.

Díky domácí tiskárně můžete dětem přichystat překvapení a naučit je něco nového a vyplnit jejich volný čas. Věříme, že přijdete na další věci, jak tiskárnu zužitkovat při práci a hraní s dětmi. Mnoho tipů naleznete na internetu a doufáme, že vás zaujaly také tipy v našem dnešním článku.

A pokud chcete vaše hrátky posunout ještě o úroveň dál, popřemýšlejte nad 3D tiskárnou XYZ da Vinci miniMaker, která je jako dělaná na první zkušenosti s 3D tiskem a “tisk” hraček.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *