Fit,  Hubnutí,  Zdraví a sport

Proč si vybrat koloběžku jako svůj dopravní prostředek?

Pokud máte pocit, že byste se kvůli přebytečným kilogramům potřebovali trochu více hýbat, přestaňte jezdit po městě autem, případně prostřednictvím MHD.

Pořiďte si vhodný dopravní prostředek, se kterým se během přesunu alespoň trochu zapotíte. Nemusíte hned utrácet za drahé kolo. Na kratší a střední vzdálenosti by vám měla bohatě stačit mnohem levnější koloběžka.

Nemusíte se ji dlouze učit ovládat

Koloběžky už na první pohled vypadají jako snadno ovladatelné dopravní prostředky. A taky že jo. Musíte však dodržovat alespoň základní pravidla. Rozhodně se nikdy nepouštějte řídítek, a to ani jednou rukou. Tohle není kolo. Mohli byste se tak snadno vybourat.

Může to být makačka

Po rovince se to jezdí celkem snadno, z kopečka pak ještě lépe. Jakmile ale narazíte na strmější kopec, očekávejte nutnost většího zápřahu. Na koloběžce si nemůžete situaci usnadnit úpravou převodu. To však není vůbec špatně, jelikož tak alespoň zlikvidujete pár kalorií a trochu posílíte nejen končetiny, ale ideálně i střed těla.

Nemusí to být makačka

Když si na druhou stranu pořídíte elektrickou koloběžku, kopce pro vás nemusí být žádnou výzvou. Tolik se nenadřete a do cíle dorazíte klidní a bez propocených svršků.

Uvolňuje svaly

S pomocí koloběžky se můžete nejen nadřít, ale během jízdy i docela dobře protáhnout. To není žert, ale doporučení mnoha fyzioterapeutů. Na kole jste obvykle skrčení, při jízdě na koloběžce však můžete snadno držet tělo v přímce.

Ideální do města

V některých městech je často problém dostat se někam i na kole, natož pak autem. S koloběžkou to jde jednodušeji, jelikož s ní můžete jezdit bez většího pozdvižení třeba i po chodníku. Navíc je daleko skladnější, takže se v případě potřeby vleze i do autobusu či tramvaje.

Je pro každého

Ne každý umí jezdit na kole. Dobrým příkladem jsou děti. Ty mnohdy sice ještě nezvládnou pořádně šlápnout do pedálů bez přídavných koleček, nicméně vhodnou dětskou koloběžku ovládat dokáží.

Napsat komentář