Bydlení,  Služby, rady, zajímavosti,  Zajímavosti

Zaplaťte si úklid bytu a mějte více času na rodinu

V minulosti bylo pro movitější rodiny běžné, že měly služebnou, která obstarávala všechny ty nudné domácí práce jako praní, žehlení a uklízení. Dnes se to opět stává realitou, ovšem ne pouze mezi movitějšími. Platit si firmu nebo paní na úklid si může dovolit kdekdo.

Za úklid bytů Praha zaplatíte částku zhruba od 150 Kč za hodinu, v menších městech mohou být částky ještě o něco nižší. V této ceně jsou zahrnuty běžné úklidové služby, za speciality jako strojové mytí podlahy nebo čištění čalounění si připlatíte. Ty ovšem nepotřebujete pravidelně.

Úklidová firma bere úklid zodpovědněji než vy

Co všechno je součástí pravidelného úklidu záleží na konkrétní úklidové firmě. Typicky jde o vysávání, utírání spotřebičů a pracovních ploch, mytí koupelen a WC, leštění zrcadel, vynesení odpadu, úklid balkonu, ošetření nábytku, vytírání a voskování podlah. Ve většině domácností se takto poctivě ani neuklízí. Profesionálové však úklid vezmou opravdu z gruntu, což je důvod, proč se vyplatí pozvat si je aspoň občas.

Nemáte čas ani čisticí prostředky na důkladný úklid?

Kdo si nechce zvát domů úklidovou firmu pravidelně, ten může popřemýšlet aspoň o jednorázovém úklidu jednou za čas. Čas od času se hodí, aby někdo ošetřil rámy euroooken voskem, naleštil nábytek, umyl okna, žaluzie i parapety, vyčistil zábradlí a provedl všechny ty úkony, jež běžně neděláte.

Firma si na tohle všechno přinese i vlastní úklidové prostředky, takže nemusíte nakupovat desítky produktů na různé povrchy.

Tip: Spousta domácností si objednává úklid bytů Praha před Vánocemi nebo Velikonocemi, když mají zájem o opravdu generální úklid.

Firma se může postarat i o společné prostory

Obyvatelé bytových domů navíc mohou zvážit, zda by se jim služby úklidové firmy nevyplatily i pro společné prostory. Už byste nemuseli donekonečna řešit, jestli sousedé uklidili, nebo ne, jak pečlivě se o úklid postarali atd. Když se na úklid složí všechny byty, nejde o tak vysokou částku.

Napsat komentář