Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Dámy, o tom, že moderní domácí spotřebiče značně usnadňují život, není třeba polemizovat. Bez pračky bychom jen těžko fungovaly. Pokud jste nespokojené a hledáte novou, úspornější, výkonnější pračku, máme pro vás tipy, jak pořídit tu nejlepší.

Velká rodina rovná se hodně prádla

Vzhledem k často napjatému rozpočtu a k četnosti praní v rodinách s dětmi je třeba vybírat pračku nejen podle pořizovací ceny, ale především dle energetické úspornosti. Stejně tak berte v potaz nabídku programů a funkcí, které ale skutečně v běžném životě využijete. Sledujte, kolik kilogramů prádla se do ní vejde, jaká je účinnost praní a odstřeďování. A konečně i volba automatické pračky s předním plněním, nebo pračky s horním plněním je zásadní, pakliže „bojujete“ se stísněnými prostory.

Energetický štítek

Moderní pračky plněné zpředu mají označení A+++, případně i A-30 %. Pračky plněné shora bývají popsány jako A++ nebo A-20 %. Jde o nejúspornější modely, co se energií týká. V případě, že perete často, chtějte právě tuto pračku.

Účinnost praní

Víte, že deset let staré pračky potřebovaly k vyprání jedné várky prádla něco kolem 85 litrů vody, přičemž se do nich vešlo běžně maximálně 5 kilogramů prádla? Novým pračkám stačí asi 45 – 50 litrů, díky kterým vyperete naráz i 8 kilogramů textilií.

Počet otáček

Čím vyšší počet otáček je v popisu pračky uveden, tím lépe dochází při praní k odstředění vody, a tím méně vody zůstane v prádle. Moderní pračky uvádí hodnotu běžně kolem 1 600 otáček za minutu, kdežto starší modely zvládly kolem 400 otáček za minutu.

Funkce navíc

Jde třeba o možnost přidání prádla v průběhu praní. Nebo funkce Aquastop, odložený start, asistent praní a další lahůdky usnadňující praní za každých okolností. K oblíbeným patří pračky LG a pračky Miele. Představují skvělý kompromis mezi cenou, úsporou za elektřinu i vodu, ale i skutečně užitečnými funkcemi.

Konkrétně model LG F 72 J5QN4W nabízí 14 programů a k tomu dalších 16 přídavných. Kromě jiného disponuje funkcí Tag On pracující s technologií NFC. A jde o to, že prostřednictvím vašeho chytrého mobilu a této technologie máte možnost inovovat vaši pračku třeba tím, že si stáhnete nové programy praní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *