Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Rekonstrukce domů se nejlépe provádí v období, kdy je příznivé počasí. Ideální je většinou začátek léta, kdy tolik neprší a je dostatečné teplo pro časté větrání. Jenže ještě než se pustíte do samotné rekonstrukce, musíte vybrat nové vybavení. V článku se zaměříme konkrétně na okna a povíme si něco o jejich správném výběru s předstihem.

Jaké jsou typy rekonstrukcí?

Další postup hodně záleží na tom, o jakou rekonstrukci se bude jednat. Často se provádí kompletní rekonstrukce, kdy se najednou vymění všechna okna a případně i dveře. Zde se musíte připravit na větší finanční náročnost. Na druhou stranu může být celá rekonstrukce zpracována rychleji a máte to vyřešeno najednou. Při jednom vyberete typ oken a následně jen volíte vhodné velikosti dle místnosti.

V rámci snížení nákladů na energie při vytápění a zlepšení energetické náročnosti budovy se velmi často provádí rekonstrukce v podobě kompletní výměny oken. Na nová a dobře těsnící okna snižující únik energií je možné v určitých obdobích získat i dotace. Dopředu si zjistěte, jestli aktuálně běží nějaký dotační program a snažte se to brát v potaz i při výběru oken.

Mezi často rekonstruované místnosti patří koupelna. Zde je potřeba počítat s tím, že jde o místnost s větší vlhkostí. To je důležité hlavně při výběru dveří, kdy je potřeba zvolit specializovaný typ speciálně určený pro použití v koupelně. Takové dveře se totiž neponičí působením vlhkosti. Podobně jsou na tom i okna, která by měla být vybavena mikroventilací.

Co je důležité promyslet před rekonstrukcí?

Před rekonstrukcí si ujasněte, co všechno bude součástí plánu. Podle počtu oken a dveří si rozvrhněte práci. Následně je nutné vybrat, kde dveře a okna pořídíte, a zvolit si konkrétní typy. Jakmile máte vybráno, domluvte se, kdy mohou být okna dodána. S tímto termínem slaďte i domluvené řemeslníky, kteří se o výměnu postarají. Vzhledem k tomu, že řemeslníků je nedostatek a rekonstrukce se provádí právě nejvíce v jarním a letním období, je vhodné plánovat dopředu a zamluvit si vyhovující termíny klidně už v zimě. Máte tak jistotu, že všechno proběhne podle plánu a brzy budete mít hotovo.

Jak správně vybrat nová okna a dveře

Jedním z prvních kroků celé rekonstrukce je výběr nových oken a dveří. V první řadě si musíte rozmyslet, jaký typ vlastně chcete. Zvolit můžete plastová okna nebo vybrat dřevěnou variantu. Moderní dřevěná okna jsou natolik dobře zpracovaná, že jejich tepelná vodivost je srovnatelně nízká s plastovými variantami. Můžete se tak plně rozhodnout podle toho, co více zapadá k vašemu domu i do vašeho finančního rozpočtu, protože plastové typy bývají o kousek levnější.

Pokud vám stále není jasné něco ohledně rekonstrukce, nebojte se kontaktovat odbornou firmu www.jis.cz a ptejte se na podrobnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *