Zajímavosti,  Zprávy

Originální dárek k narozeninám dítěte? Fotokniha!

Vybírat narozeninové dárky pro malé děti je jednoduché. Zatímco dospělí už všechno mají, dítěti se zavděčíte hračkou, novou výtvarnou sadou, fotbalovým míčem nebo třeba dalším balíčkem kartiček, které sbírá. Pokud přesto přemýšlíte, čím svého potomka, vnoučka nebo dítě známých obdarovat, máme tady jeden originální tip. Je jím fotokniha.

V dnešní digitální době si málokdo nechává fotky vyvolat a zakládá je do alba. Je to obrovská škoda. I vy jistě doma máte album ve fyzické podobě, k němuž si člověk může sednout a zavzpomínat. Jasně, s fotkami uloženými v počítači je možné udělat to samé, ale situace je trochu jiná. Digitální snímky nemají takové kouzlo, navíc jich je spousta a často se vám ani nechce je všechny procházet. Tak co kdybyste jich pár vybrali a nechali z nich vytvořit fotoknihu?

Krásná vzpomínka na první roky života

Děti si nepamatují na první léta svého života. Jaké vzpomínky na ně budou mít, záleží jen na vás. Stačí vybrat ty nejpovedenější fotografie, uspořádat je do fotoknihy a ukázat, jaké bylo dítko úžasné, když se snažilo chodit, jak si rádo hrálo s hrnci v kuchyni, snažilo se vám pomáhat s úklidem apod.

Je dost možné, že v jeho současném věku mu fotokniha ještě nebude připadat jako tak skvělý dárek, ale v budoucnu svůj názor určitě změní. Děti si však fotky prohlížejí velmi rády, takže je dost možné, že před ním fotoknihu budete muset pečlivě střežit, aby náhodou neskončila špinavá, poslintaná, vylepšená malůvkami nebo roztrhaná.

Vytvoříte vzpomínku podle svých představ

Nejlepší na tom celém je, že si fotoknihu vytvoříte svépomocí. Na empikfoto.cz si vyberete jednu z 60 šablon, nahrajete své fotografie a můžete přidat i popisky. Tvoření fotoknihy dá práci, ovšem stojí za to. Získáte nádhernou vzpomínku, na niž se budou dívat příští generace. I vaši vnoučci, nebo dokonce jejich děti, se jistě rádi podívají, jak žili jejich předkové. Na CD vám vypálené fotografie vydrží maximálně 100 let, což je životnost udávaná výrobci, fotokniha je ale v podstatě věčná.

Napsat komentář