Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Pokud jste se rozhodla pro kompletní rekonstrukci dětského pokoje, zřejmě přemýšlíte, jaký nábytek zakoupit. Právě v takovém případě hraje důležitou roli věk dítěte, protože batole potřebuje úplně něco jiného než školák. V následujících řádcích vám tedy shrneme, co by v dětských pokojích rozhodně chybět nemělo.

Dětský pokoj pro nejmenší

V takovém pokoji je nezbytné vymezit dostatečné místo pro hraní a hračky. Zatím se ratolest obejde bez psacího stolu a kancelářské židle. Dokonce nepotřebuje ani velké skříně. Postačí nějaké úložné prostory na hračky a postel. Sehnat se naštěstí dají i postele, pod nimiž jsou zásuvky, do nichž si dítě schová všechny hračky. Přesně takové řešení se perfektně hodí do dětských pokojů, v nichž bojujete o každý centimetr.

Dětský pokoj pro školáka

Jakmile začne vaše dítě chodit do školy, nejspíše mu pořídíte psací stůl s kancelářskou židlí, aby si mělo kde psát domácí úkoly. Zmenší se tím pádem hrací prostor a vznikne další zóna – pracovní, respektive učící. Starší školáci už si sami řeknou, co by se jim v dětském pokoji líbilo a nelíbilo. Zařizujte místnost podle jejich představ.

Dětský pokoj pro studenta

Je rozdíl, zda chodí dítě do třetí třídy základní školy, nebo už studuje na vysoké škole. Studenti už nepotřebují žádné hrací prostory, vystačí si se studijním místem a velkou postelí. Klasickou postel o rozměrech 90×200 centimetrů vystřídá větší verze o rozměrech minimálně 140×200 centimetrů.

Stejně jako každá rekonstrukce, tak ani přestavba dětského pokoje není nejlevnější záležitostí, a proto se zřejmě ohlížíte po e-shopech, v nichž ušetříte. Ale pozor, neměla byste objednávat nekvalitní nábytek jen proto, že je levný. Jestliže hledáte kompromis mezi cenou a kvalitou, tak takový nábytek koupíte na Atan.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *