Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Na světě existuje více než tisíc psích plemen. Ta se od sebe liší velikostí, zbarvením i charakteristickými rysy. Zvolit správné plemeno právě pro naše potřeby není zrovna snadný úkol. Pokud se vám to však podaří, můžete si být jisti, že po svém boku máte přítele na život a na smrt. 

Jako spokojená majitelka malého pinče vám mohu potvrdit, že pořízení čtyřnohého přítele se ukázalo jako skvělá volba. Pes vás toho spoustu naučí. A do hodně věcí donutí. Třeba i v neděli časně ráno vstát a jít s ním na procházku, i když se vám vůbec nechce, venku se čerti žení a vy byste nejraději zůstali zachumlaní v posteli.

Loajalita, oddanost a přátelství

A co mi pejsek dává? V první řadě svou loajalitu, oddanost a přátelství. Psovi je jedno, jací jste. Je při vás, ať se děje cokoliv. A ty neodolatelné psí oči. Svého pejska zkrátka miluji a svou lásku se mu snažím dávat maximálně najevo.

Zaměřeno na kvalitní stravu

Několikrát denně s ním vyrážím do přírody a samozřejmě mu dopřávám vydatnou stravu, tedy kvalitní psí granule a konzervy vyhlášených značek. Hledím především na vysoké zastoupení masa. Dále můj pejsek má svůj pelíšek, a protože to je trpasličí plemeno, obzvláště pro zimní měsíce mu dopřávám hřejivé psí oblečky a jiné doplňky po psy. Zkrátka o něj s láskou pečuji.

Oblíbená plemena

Také byste chtěli svého čtyřnohého kamaráda, ale stále si nejste jisti plemenem? To můžete vybírat jak podle velikosti, tak třeba podle povahových rysů. Žebříčkům oblíbenosti každopádně vévodí německý ovčák následovaný jezevčíkem, jorkšírským teriérem, čivavou a labradorským retrieverem.

Pes potřebuje lásku a čas

Jak vidíte, velká psí plemena (ovčák a retriever) se střídají s malými (jezevčík, jorkšírek a čivava). Na konec ale ani tak nezáleží na plemeni (byť německého ovčáka spíše doporučujeme do domu se zahradou, zatímco malou čivavu si můžete pořídit i do malého bytu), jako spíše na lásce a času, které svému pejskovi věnujete. Věřte, že vám to několikanásobně vrátí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *