Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Mnoho odborníků předpokládá, že nás třetí vlna koronavirové pandemie nemine. Předvánoční a vánoční čas bychom proto měli věnovat posílení imunity. Co proto udělat?

Vitamíny jsou základ, nezapomínejte ale ani na minerály

Výhodou vánočního období je, že si mnozí z nás dopřávají více vitamínů a mnohdy i zeleniny. Avšak podle odborných studií je v ovoci a v zelenině mnohem méně vitamínu, než tomu bývalo dříve. Příčinou jsou změny technologie pěstování plodin. Proto je lepší zajistit si dostatečný přísun těchto látek i pomocí doplňků stravy.

V době koronavirové pandemie jsou některé vitamíny a minerály doslova modlou. Výjimečně to není jen vitamín C, ale i D. Přesněji vitamín D3, který je důležitý pro naši imunitu a v zimních měsících nám kvůli nedostatku sluníčka chybí.

Nezapomeňte ale ani na důležitého pomocníka imunity, na zinek. Velice zajímavým produktem je Reishi + zinek a vitamín C od Naturvita. Léčivé houby jsou tradičně oblíbenými, kombinace zinku a vitamínu C posilní naši imunitu.

TIP: Oba produkty, Vitamín D3 i Reishi + zinek a vitamín C od Naturvita nabízí za dobrou cenu Gigalékárna.

Nezůstaňte zavřeni doma

Nemusíte litovat, že se nejspíš na lyže do Alp letos nedostanete. Dělejte pěší túry v přírodě ve vašem nejbližším okolí. Udělejte si tyto výlety zajímavějšími. Naplánujte si trasu k nejbližší studánce, vyhlídce a na jiná zajímavá místa. K zahození nejsou ani procházky místními parky. Nebaví tyto procházky vaše děti? Ukryjte po trase nějaké zajímavosti, které mohou hledat a sbírat. Může jít o kartičky s úkoly, nebo o drobné hračky jako překvapení. Klidně o maličkosti v podobě malých knoflíčků či svítících kamínků.

Otužujte se

Zkuste doma snížit teplotu. V našich bytech a domech bývá přetopeno. 25 a více stupňů je skutečně příliš. Snižte teplotu na 20 °C, v ložnici klidně na 15 °C. Samozřejmě se nemusíte klepat zimou. Prostě se lépe oblečte a zababušte se do deky. Našim dýchacím cestám ale chladnější vzduch prospívá.

Napsat komentář