Móda,  Móda a styl,  Služby, rady, zajímavosti

Vyrobte si pásky, které vydrží léta. Stačí vám kůže a opaskové přezky

Některé věci jsou na výrobu jednodušší, než se na první pohled zdají. Třeba takový poctivý kožený pásek. Co nám brání, abychom si jej vlastnoručně vyrobily? V podstatě pouze dostupnost materiálu a pomůcek. To však již problém není. Sklad kůžetvůrce je místo, kde koupíte, vše, co potřebujete nejen pro vlastnoruční výrobu pásku, ale i pro výrobu dalších výrobků z kůže.

Láká vás vyrábět si módní doplňky z kůže? Ideální je začít páskem

Pásek je skvělý výrobek pro naproste začátečníky, co se týče práce z kůže. K jeho výrobě potřebujete minimum pomůcek. Hodit se budou opaskové přezky, potřebujete kůži a barvy na kůži. Pásek, který vydrží, má vždy pořádnou kovovou sponu a je z hovězí kůže. Tu již nebudete nijak složitě zpracovávat. Koupíte si již připravenou na výrobu opasků. Nejčastěji se pásky řežou na šířky 1,5 cm, 2,9 cm, 3,4 cm a 3,8 cm. Můžete si však vyrobit i širší pásek, či tvarovaný šatový pásek. Pozor však pak na přezku. Na nestandardní šířku nepasují klasické přezky.

Barvěte a zdobte

Jakmile máme nachystanou kůži na pásek, nabarvíme ji odstínem barvy, který jsme si vybraly. Nesmíme zapomenou též zahladit a nabarvit hrany pásku. Nemusíme se bát s barvou experimentovat. Černý pásek koupíme snadno, ale ty barevně zajímavější už dostupné nejsou. Pásek lze zdobit i vypalovačkou do kůže. Nejde o žádné drahé zařízení, nabízí nám přitom neuvěřitelné možnosti pro zkrášlení pásku.

Správně zakrácený pásek potřebuje prorazit a upravit dírky i osadit kovový třmen. Pokud chceme opasek prošít, aby vypadal designově jinak, používají se pevné obuvnické nitě a speciální jehly do kůže. Podle zvoleného designu opasku se nám může hodit i opaskový šroub.

TIP: Vše, co potřebujete pro výrobu opasku, ale i pro další práci s kůží, od materiálu až po pomůcky, nabízí specializovaný e-shop Skladkuzetvurce.cz.

Opaskové přezky i doplňky

Design opasku z velké části ovlivňují právě opaskové přezkySklad kůžetvůrce nabízí přezky pro různou šířku pásků a z různých materiálů. Nechybí speciální přezky, například hasičská přezka či sedlářská přezka. Koupíte zde opaskový šroub, spony opaskového pouzdra i opaskové vsuvky.

Napsat komentář