Móda,  Móda a styl

Víte, jak je to s motýlky k obleku? Jak vybrat ten správný?

Motýlky jsou poměrně ošemetná věc. Klasický pánský doplněk totiž může působit hloupým i nemoderním dojmem, pokud podceníte jeho výrobu a nedodržíte jakási nepsaná pravidla. V podstatě nezáleží na tom, jestli si ho vezmete k formální příležitosti, nebo jako rozmarný doplněk k saku a košili, protože v každém případě motýlek vyzařuje něco zvláštního.

 

V současné době je motýlek k obleku spojován se sofistikovaností, intelektem a kreativitou. Nicméně znáte vůbec jeho původ? V 17. století nosili chorvatští vojáci kolem límce košile tenký šátek. Francouzi se svým smyslem pro módu převzali tento styl, který jim připadal opravdu skvělý, a potom brzy začali nosit vrstvené kravaty, z nichž posléze vznikly dnešní kravaty a motýlky.

 

Motýlek je doporučován při formálních příležitostech. Jestliže se vám však natolik zalíbil, že byste ho chtěli nosit i k něčemu jinému, stačí se držet několika důležitých rad.

 

Motýlek by měl ladit s ostatními barvami outfitu

Uvedeme si konkrétní příklad. Představte si, že na sobě máte světle modrý vlněný oblek. Ozvláštnit ho můžete vzorovaným motýlkem, přičemž jedna barva na něm by měla být buď modrá, nebo doplňková (například žlutá). Případně můžete sáhnout po jednobarevném provedení, kdy k modré se perfektně hodí nejen modrý, ale klidně i červený motýlek.

 

Pohrajte si s barvami a kombinacemi

Berte vázací motýlek jako doplněk, se kterým si můžete dokonale pohrát. Pokud tedy chcete ozvláštnit svůj outfit, sáhněte po motýlku v totožné barvě, jako máte kapesníček, ponožky či pásek. S kombinacemi můžete různě experimentovat, zejména jestli máte cit pro módu.

 

Další důležitou věcí, která je při nošení motýlka nutností, je typ košile. Jestliže chcete vypadat sofistikovaně a upraveně, sáhněte po košili s knoflíčky, která je pro velmi formální příležitosti jako stvořená. Košile by měla mít límec, který nechá motýlka vyniknout.

 

V případě, že chcete vskutku originál, podívejte se na stránku Motylek.online. Vyrábí motýlky vždy po jednom kusu a ručně.

Napsat komentář