Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Chcete mít make-up, na který se můžete spolehnout za každé situace? Nechcete několikrát denně kontrolovat stav svého líčení? Vadí vám, že musíte svou rtěnku nosit neustále u sebe a denně jí použít hned několikrát? V tom případě vsaďte na tetování rtů, po kterém budou vaše rty perfektně upravené v každou denní i noční hodinu. V článku jsme pro vás sepsali hlavní přednosti této moderní techniky a seznámíme vás s obvyklým průběhem zákroku. 

Tetování rtů má hned několik předností

Díky pokroku v oblasti permanentního make-upu můžete vybírat mezi několika technikami, které se postarají o to, že vaše rty budou mít dokonalý tvar i odstín bez nutnosti podstoupit kosmetickou operaci. Konkrétní technika se volí v závislosti na vašich požadavcích a současné podobě vašich rtů. 

VÝHODY PROCEDURY:

 • Vaše rty budou dokonale upravené 24 / 7
 • Budete mít dokonale symetrické a tvarované rty
 • Procedura je zcela bezbolestná, jelikož se používají lokální anestetika
 • Zasahuje se do horních vrstev pokožky, díky čemuž je zákrok téměř neinvazivní
 • Celý zákrok trvá cca 90 – 120 minut
 • Tetovat své rty můžete bez ohledu na svůj věk
 • Vybíráte z široké škály pigmentů

Výsledný efekt lze uzpůsobit tomu, jak jste zvyklé se líčit

Od toho se bude odvíjet i výběr techniky a pigmentů. Můžete se rozhodnout pro jemné zvýraznění pomocí transparentního pigmentu, který je vybrán s ohledem na současný odstín vašich rtů. Tímto způsobem lze řešit i drobné nedokonalosti bez nutnosti používat rtěnku, na kterou nejste zvyklé.

Pokud si naopak nedovedete představit, že byste vyšly mezi lidi bez líčidel, můžete si své rty nechat vykreslit výraznějším pigmentem. Inspiraci můžete hledat v odstínu vaší oblíbené rtěnky. Vaše okolí žádnou změnu nepozná, protože vaše rty budou stále vypadat jako s perfektně nanesenou rtěnkou, ale vy budete vědět, že už nemusíte dále kontrolovat, jestli se líčení nerozmazalo a nepotřebuje oživit. 

Ať se rozhodnete pro kteroukoliv z variant, nic nebrání tomu, abyste i nadále používaly rtěnky a konturovací tužky. Pokud tedy budete mít chuť na výraznější make-up, směle do toho! Inspirujte se tipy, jak nosit červenou rtěnku

Postup zákroku se v jednotlivých salonech liší, ale základ je vždy stejný

Každému zákroku předchází konzultace, při které budete seznámeny s jednotlivými kroky, které budou následovat. Budete vyzvány k podpisu dokumentů a informovaného souhlasu. 

Specialistka pro vás vytvoří návrh. Ten bude sloužit jako podklad pro samotnou práci s manuálním perem. V rámci této přípravné fáze společně vyberete pigment, který bude odpovídat vašemu očekávání a bude se hodit k vašemu fototypu. Vždy je cílem dosáhnout vzájemné spokojenosti, proto se nepostoupí dál, dokud nenajdete optimální řešení.

Specialistka vpravuje pigment do horních vrstev pokožky pomocí manuálního pera s čepelkami. Díky nanesení anestetik necítíte žádnou bolest ani nepříjemné pnutí.

Po zákroku dostanete doporučení k následné péči. Vše je nutné dodržet, aby byl konečný výsledek přesně podle vašeho očekávání 

Výsledek je do jisté míry ovlivněn i tím, jak dobře se o své rty budete starat během hojení

 • Obvyklou součástí hojení jsou stroupky, které se na povrchu rtů vytvoří. Ke zmírnění je vhodné potírat celou oblast roztokem, který vám specialistka doporučí. 
 • Oblast aplikace nijak netřete a vytvořené stroupky neslupujte. 
 • Po dobu 3 týdnů od procedury omezte pohyb na sluníčku. 
 • Pečující a dekorativní kosmetiku je možné používat až po úplném zahojení.

Nezapomeňte, že k dosažení dlouhotrvajícího efektu, je nutné zákrok minimálně jednou zopakovat. Zjistěte i další důležité informace o permanentním make-upu.

Láká vás permanentní make-up rtů, nebo dáváte přednost dekorativní kosmetice?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *