Služby,  Zajímavosti,  Zprávy

Tablet, ideální řešení na cesty

Potřebujete občas na cestách vyřídit pracovní e-maily nebo hledáte mobilní zařízení vhodné pro prohlížení videí? Tablet představuje ideální řešení na cesty.

Proč si pořídit tablet

Jedná se o zařízení, jehož výhodou je především kompaktní velikost. Na rozdíl od notebooku je významně menší a lehčí. Ve srovnání s přenosným počítačem také tablet většinou déle vydrží v provozu na baterii.

Ačkoli jsou běžnou součástí našich životů chytré telefony, nabízí však většina tabletů větší úhlopříčku. Práce s nimi je tedy komfortnější, a i sledování videí či prohlížení fotografií si vychutnáte na větším displeji mnohem více.

Uživatelsky příjemnější je tablet i pro čtení knih díky tomu, že písmenka jsou zkrátka větší. Čtečka knih je oproti tabletu navíc jen jednoúčelová.

Potřebujete být online a wifi není dostupná? Notebooky se slotem na datovou SIM jsou stále ještě méně časté a poměrně drahé. Být online s tabletem prostřednictvím mobilních dat je nesporně jednodušší, slotem na SIM jsou osazeny i levnější modely.

Tablet může sloužit jako plnohodnotná pracovní stanice, která na cestách počítač zastoupí, také díky tomu, že si můžete pořídit tablet s klávesnicí a psát tak, jak jste zvyklí z notebooku nebo stolního PC. Jakmile ji nepotřebujete, nemusíte ji mít u sebe, což vám ušetří například i prostor v zavazadle. Pak využijete opět pouze výhod dotykové obrazovky.

Jak vybrat tablet

Tablet s klávesnicí funguje většinou na bázi připojení prostřednictvím technologie Bluetooth. Klávesnice jsou univerzální a jsou kompatibilní s každým zařízením se systémem Android, takže si můžete zvolit takovou, která vám svou ergonomií vyhovuje nejlépe. Zvláště bývají vyčleněny klávesnice, které jsou určeny pro tablety se systémem iOS, tedy pro iPady.

Tablety, to je práce i zábava dostupná kdekoli na cestách. Je ale samozřejmě nutné si koupit kvalitní zařízení, které je po hardwarové stránce adekvátně výkonné a nabízí displej s kvalitním rozlišením.

Při koupi dbejte především na velikost paměti, na typ procesoru i velikost vnitřního úložiště. Řada uživatelů tyto parametry podcení a posléze není se svým výběrem příliš spokojena.

Jak na pořízení tabletu ušetřit

Tablet se však jednoznačně nevyplatí zatratit. Pokud přemýšlíte o koupi tabletu, mějte na paměti, že vám dobrou službu udělají zařízení vyšší třídy. Jsou ale také přirozeně dražší.

Řešením pro omezený rozpočet mohou být repasované tablety. Ty nabízejí optimální parametry, ale až o 70 % nižší ceny díky tomu, že se jedná o přístroje, které jsou použité. Nesou proto známky běžného opotřebování, které ale nemá vliv na jejich funkčnost. Spíše jde o tzv. „kosmetické“ vady.

Jde o modely z předváděcích akcí, leasingů nebo takové, které původní majitel vrátil v zákonné lhůtě. Opotřebování proto u nich není nijak drastické.

Nicméně aby se předešlo u dalšího vlastníka riziku skrytých závad, procházejí repasované tablety před dalším prodejem testováním v servisu. Spotřebitel je navíc chráněn záruční lhůtou v délce 12 měsíců.

Autor: inComputer.cz – prodejce repasované výpočetní techniky

 

Napsat komentář