Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Smysl tohohle verše jsem už naťukla v článku o psaníčkách, ale ráda Vám jeho význam připomenu dnes, kdy přišly na přetřes dámské kabelky či tašky. Na rozdíl od psaníčka, s nímž si vždycky připadám jako dáma, kterou je nutno obdivovat a hýčkat, je pro mě taška či kabelka symbolem pracující superženy. Oukej, na první pohled cítím, jak Vám to připadá zvrácené, ale počkejte, počkejte, vysvětlení jsou na cestě. 

Seriálové poselství o dámských kabelkách

Pamatujete na seriál Sex ve městě? Možná se Vám na první pohled zdá, že já, se svým alternativním životním stylem, náklonností k divadlu a k Paříži budu mít sotva co společného s partou kariéristických divokých Newyorčanek. Pravda je nicméně taková, že společně se sestřenicí Lenkou máme zhlédnuté všechny série a považujeme tento produkt moderní televizní tvorby za výsostně ženskou záležitost, která by se dala předávat mezigeneračně. 

V několika dílech hlavní hrdinky řešily právě svoje kabelky. Všechny do poslední úspěšné ženy, které dávaly kabelkou najevo svou prestiž. Ještě řekněte, že tohle ve vás nic nezanechá. Že kabelka je pro ženu symbolem společenského postavení, stejně jako pro muže auto, si můžete přečíst třeba i zde. 

Za druhé. Psaníčko jsem vyzdvihla jako symbol ženskosti a možná i zranitelnosti proto, že Vám zkrátka umožňuje mít u sebe hrozně málo věcí. Pokud Vám něco chybí, musíte si to nějak sehnat, nebo Vám někdo musí pomoci. Taška v dnes běžné prodávaných velikostech Vám umožňuje nabalit se na několik dní, a ještě po cestě zajít na nákup. Takový tlumok o své nositelce vydává zcela jinou informaci. Jako by říkal: „Paní má mnoho povinností a nemá času nazbyt. Odvádí si je dobře, podívej se, s jakým vkusem mě pořídila.“

Velikost kabelek symbolizuje nároky společnosti

Dobře,, možná je to trošku vykonstruované a pohádkové, ale já sama to tak mám. Stále zvětšující se velikosti kabelek jsou podle mě symbolem toho, jaké jsou na nás dnes kladeny nároky. I když mám zmíněná psaníčka raději, podmínkám dnešní doby nelze vzdorovat. Pokud potřebuji ráno vyrazit do školy, odskočit si na oběd, pak jít pracovat a večer mít zkoušku v divadle, musím být vybavena objemnou taškou, do níž všechny potřebné věci pohodlně sbalím. Vlastně mám pocit, že se blížíme do doby, kdy kabelka bude i nabíjet telefon. Jedna taková už vlastně je – mrkněte. Jde o typický příběh úspěšné ženy, která nepřestala toužit po eleganci, ale potřebovala přežít v městské džungli, tak se rozhodla využít svých estetických i technických schopností a uvést hi-tech kabelku. Popravdě, kam se jako pohlaví dostáváme, mě i přes obdiv k seriálovým hrdinkám ze Sexu ve městě mírně děsí. 

Kabelky, bez kterých bych se neobešla

A teď, co osobně preferuji. Mám dvě velké tašky, do kterých jsem vložila spoustu peněz. Tedy, abych zůstala upřímná. Do jedné zahučel většinový podíl financí vydělaný na letní brigádě, za druhou mohou vánoční příspěvky od celé rodiny, kterou jsem nežádala o nic jiného než o příspěvek na zmiňovaný kus galanterie. Táhnou to se mnou obě dvě už třetí sezónu a až na pár mikrooděrek nejeví známky poškození. 

Jedna je hladká a černá, druhá je hnědá, s přiznanou koženou strukturou. Jedna je spíše hranatá, s výztuhou, druhá má charakter ležérního koženého vaku. Pokud se Vám zatím mé rady osvědčily, vytěžte v dosavadního popisu všechny přívlastky a libovolně kombinujte. 

Některé další jsem ještě pořídila na Nerio, ale jedná se spíše o cenově dostupné doplňky, u kterých budu spokojená, pokud vydrží dvě sezony.

Opravdu si totiž nemyslím, že je třeba mít kabelek moc. Popírá to tak nějak jejich smysl. Mají Vám sloužit, máte se do nich balit na celý den. Cílem není trávit moře času přendaváním obsahu jedné do druhé. Souhlasíte se mnou? Napište mi popřípadě do komentářů, ať vím, jak to máte vy. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *