Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Spousta lidí se během uplynulých týdnů našla v bytovém designu. Trávili jsme mnohem více času mezi čtyřmi stěnami a vymýšleli, jak bydlení zvelebit a vrátit mu jiskru. Možná mezi vyznavače trendů patříte také a soustředila jste všechny síly na obývací pokoj, ložnici a kuchyni. Je to logické, protože právě tam dospělí tráví zdaleka nejvíce času. Ale nezapomněla jste na království svých milovaných ratolestí? Dětský pokoj si zaslouží ještě více pozornosti, vždyť právě v něm přebývají pohádkové bytosti, superhrdinové a další kamarádi nejmladších členů rodiny.

Když se vrátíte zpět do svého dětství a vzpomenete si, jak vypadal váš pokojíček, pravděpodobně měl hodně daleko do půvabu dnešních pestrobarevných místností plných kreativního nábytku a roztomilých doplňků. Vybrali jsme pro vás skvělé nápady, které nerozhodí rodinný rozpočet, ale přesto v dětském pokoji vykouzlí nevšední atmosféru.

1) Tapety a fototapety

Zdi tvoří největší pohledovou plochu a rozhodně by neměly zůstat holé. Obrázky a plakáty však nemusí stačit, a tak se nabízí vícebarevná výmalba. Že se vám do ní nechce? Nepřemáhejte se a vsaďte na tapety či fototapety. Nalepení (i odlepení) těch vliesových je snadné a poměrně rychlé – stačí si jen vybrat z rozmanité nabídky vzorů a motivů.

2) Police na hračky

Než děti ulehnou do postýlek, musí splnit každodenní rutinu – uklidit všechny hračky do skříně, zavřít za nimi dveře a nechat je odpočívat. Jenomže takto uklizená místnost působí poněkud smutně. Namontujte proto na zdi (nebo třeba do výklenku) několik polic pro hračky, se kterými si prckové hrají nejčastěji. Výstavka interiér velmi oživí!

3) Bytové textilie

Jak udělat z dětského pokoje nejútulnější místo pod sluncem? Vsaďte na heboučké bytové textilie – přehoz na postel, polštářky a neměl by chybět ani kusový koberec s vyšším vlasem. Na okna pak nezapomeňte pověsit závěsy, které místnost odhluční, v případě potřeby zastíní (některé tkaniny dokonce zcela zatemní) a především zútulní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *