Služby, rady, zajímavosti,  Zajímavosti

Správné investice dokážou ochránit rodinné finance. Jakým způsobem si zajistit pasivní příjem?

Pod náporem nelehké ekonomické situace, nestability a zdražování veškerých potřeb okolo nás se stále větší množství lidí ptá, jakým způsobem proti těmto jevům úspěšně bojovat. Pokud totiž necháte své prostředky pouze nečinně ležet na účtu, působí na ně nenasytná dvojciferná inflace, jež je dokáže velmi rychle znehodnotit. Na co nesmíte zapomenout?

Rozumný přístup

Nejdříve je nutné zdůraznit, že neexistuje univerzální návod, jak začít s investováním. Nikdo rozumný vám přesně neřekne, do jakého konkrétního produktu vložit vaše peníze a jak dlouho je tam ponechat. Zároveň vám nikdo při smyslech nebude nabízet zaručené zhodnocení v řádech vyšších desítek procent ročně, jelikož se drtivá většina solidních příležitostí pohybuje v oblastech okolo deseti až dvaceti procent.

Dávejte si tedy pozor na příliš dobře znějící tipy, s nimiž přichází spousta rozporuplných poskytovatelů na tuzemském trhu. Dále nikdy nevsázejte pouze na jednu možnost, protože alfou i omegou všeho je vhodná diverzifikace portfolia. Rozložte své prostředky do několika produktů, díky čemuž minimalizujete riziko a maximalizujete potenciální zisky.

Jaká oblast je vám sympatická?

Současný trh přichází s nepočitatelnou spoustou projektů, do nichž lze vložit menší i větší částky. Mezi zajímavé příležitosti patří především zajištěné úvěry do nemovitostí, jež se obecně považují za bezpečnou variantu pro opatrné jedince.

V dané kategorii jsou výraznými hráči především profesionálové ze společnosti Bondster, kteří nabízí pestré množství nejrůznějších možností, jichž se můžete zúčastnit i vy. Postačí vám k tomu částky začínající již na několika stovkách korun, tudíž si na to své přijdou i méně majetní klienti. Podívejte se sami.

Napsat komentář