Služby,  Služby, rady, zajímavosti,  Zajímavosti

Investicí do zlata ochráníte peníze před zbytečným znehodnocením. Jak na to?

Možná jste si už všimli, že ceny potravin, dalšího spotřebního zboží a služeb začaly v posledních týdnech poměrně razantně stoupat. Zvýšená inflace vede k tomu, že lidé nejen platí více, ale zároveň přicházejí o své úspory. Z každé jedné koruny dnes máte o tři haléře méně nežli ve stejnou dobu minulý rok. A někteří odborníci varují před tím, že inflační strašák bude způsobovat další problémy. Co tedy dělat? Máte-li naspořenou nějakou větší sumu peněz, hledejte příležitosti, kam by se daly investovat. Výborným nápadem je hned z několika důvodů nákup investičního zlata.

Do zlata se mohou investovat libovolné částky dle vašich potřeb a možností

Zlato se dá ve formě investičních cihliček a mincí pořídit už od pár tisíc korun. Hlavní předností této komodity je fakt, že dokáže efektivně ochránit investované prostředky právě třeba před inflací. Cena zlata neustále roste, takže se na něm ani inflace nijak neprojevuje. Vložené prostředky můžete kdykoliv v případě potřeby snadno a rychle směnit zpět.

Nemusíte platit DPH

Velkou předností, která je pro investiční zlato zavedena, je osvobození od platby DPH. Tato daň se běžně musí platit, jestliže si například kupujete nemovitost (což je ostatně další velmi dobrá investiční příležitost). Absence povinnosti platit DPH dělá z investičního zlata ještě atraktivnější záležitost.

Prodej a výkup investičního zlata

Do zlatých slitků a mincí lze investovat velmi jednoduše, využijete-li nabídky tradičního dovozce a prodejce zlatých slitků a mincí, který sídlí v pražském Obecním domě. Stačí si najít v internetovém vyhledávači spojení slov „investiční zlato“ a zobrazí se vám web zlate-mince.cz. Na něm najdete nejen detailní informace o zlatu, a to včetně aktuálního vývoje jeho hodnoty, ale také konkrétní produkty, jež si můžete rovnu objednat a zakoupit.

Zlaté cihličky a mince firma nejen prodává, ale také vykupuje. Až v budoucnu přijde krize, zlato jednoduše směníte zpět za peníze a budete mít po starostech. Získáte jich rozhodně více, než kdybyste je nechali jen tak ležet někde doma v poličce či trezoru. Investice do zlata se s největší pravděpodobností také zhodnotí výrazně více nežli peníze, které jsou úročené běžnou úrokovou sazbou v bance.

Napsat komentář