Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Satelitní přijímače HD jsou digitální přijímače, které jsou schopny kromě standardního (SD) vysílání také vysílání ve vysoké kvalitě (HD). HD satelitní přijímače mají velkou výhodu v možnosti zobrazení programů ve vysokém rozlišení. Zatímco SD přijímače zobrazují maximálně rozlišení 576p, HD satelitní přijímač zobrazí až 1080p. To dává uživateli možnost sledovat své oblíbené pořady s mnohem lepším obrazem. Obraz je mnohem ostřejší, přechody mezi barvami jsou plynulejší a divákovi dodávají lepší pocit ze sledování.

HDTV satelitní přijímače jsou vhodné především pro majitele nových LCD a plazmových televizorů. Tyto televizory jsou totiž schopny zobrazovat plné HD rozlišení a v kombinaci s HD přijímačem tak dosáhnete nejlepšího možného obrazu. Pro starší CRT televizory mají HD přijímače již využití minimální – lze s ním totiž přijímat pouze rozlišení, které zobrazí televizor. Pro diváka to znamená, že vlastní-li SD televizor a HD přijímač, může přijímat pouze programy v SD kvalitě.
V současné době nejsou již cenové rozdíly mezi SD a HD satelitními přijímači tak velké, jako tomu bylo před několika lety. Není tak nevýhodné si koupit HD přijímač, vlastníte-li pouze SD televizor. Navíc s HD přijímačem budete připraveni na nový HD televizor. HD přijímače také podporují mnoho nových funkcí, které ještě u SD přijímačů nebyly tak rozšířené.
HD satelitní přijímač tak mohou být vybaveny konektory HDMI, USB, RS-232C a spoustou dalších.
HDMI konektor je vymožeností především HD satelitních přijímačů. Toto rozhraní je totiž schopno přenášet i vysoké rozlišení.
USB již bylo využíváno i u některých SD přijímačů. U HD přijímače je však schopno zaznamenat na externí zařízení i programy ve vysokém rozlišení.
Funkce HDTV satelitních přijímačů rovněž dosáhly oproti SD velkým pokrokům.
Pokročilý programový průvodce – U HD přijímačů jsou dnes již vyvíjeny různé kvalitnější mutace elektronického programového průvodce EPG.
Různí výrobci dále vyvíjely své funkce. Zde už však závisí na konkrétním výrobci a typu HD přijímače. Je proto třeba se při výběru satelitního kompletu zaměřit na přijímač.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *