Krása,  Móda,  Móda a styl,  Služby,  Služby, rady, zajímavosti

Místo líčení pod roušku permanentní make-up. Rty zůstanou výrazné i bez rtěnky

Ženy zažívají v posledních měsících krušné chvíle. Roušky totiž rozhodně jejich make-upu nesvědčí. Nejvíc trpí nepohodou ty, které používají rtěnku. Permanentní make-up rty je v tomto případě docela zajímavým řešením.  dení. Co nabízí?  

Permanentní make-up: Rty budou přirozené a smyslné

Rty, které vypadají, jako byste na ně právě nanesly balzám nebo lesk. Šťavnaté, výrazné a svůdné. Kdo by si nepřál taková ústa mít trvale? Bez ohledu na to, jestli jíme, pijeme nebo nosíme roušku. 

Jednou z nejzajímavějších technik, která se využívá pro permanentní make-up rtů, je technika akvarelová.  Nevykresluje se při ní žádná konturová linka, takže nikdo nepozná, že jde o permanentní líčení. Ústům dodáme objem, barvu a lesk. Přitom vypadají naprosto přirozeně. 

Výhody permanentního make-upu rtů

Akvarelová technika je určena hlavně ženy, které trápí bledé rty a jejich nevýrazná kontura. Hlavní výhody trvalého líčení jsou kromě plnosti a objemu rtů také:

  •         přirozený vzhled,
  •         upravení asymetrických rysů úst,
  •         upravení povadlých koutků,
  •         zakrytí cyanózy rtů,
  •         dlouhotrvající efekt,
  •         žádné rozpíjení a smazání rtěnky.

Bude to bolet?

Mnoho žen se předem obává bolesti. Vždyť rty mají velmi jemnou kůži a jsou nejcitlivější částí našeho obličeje.  Zákrok sice nemusí být přímo příjemný, ale není ani bolestivý. Některé ženy ucítí šimrání či vibrace, jiné nepříjemný, lehce bolavý pocit. Vše záleží na prahu citlivosti.

Není to však nic, co bychom nezvládly. Make-up artistka navíc tuto část obličeje maximálně znecitliví krémem.

Vydrží zákrok napořád?

Název „permanentní“ je lehce zavádějící, protože nejde o trvalý efekt. Rozhodně nevydrží tak dlouho, jako běžné tetování. U permanentního make-upu se totiž pigment aplikuje jen těsně pod povrch, takže se časem vstřebá.

V případě rtů se začíná barva vytrácet po dvou letech.  Specialistky doporučují její obnovení do pěti let. Hodně záleží na typu naší pokožky a na rychlosti metabolismu. Nevýhodu tady budou mít mladší ženy, u kterých se kůže regeneruje rychleji.

Jde trvanlivost permanentní rtěnky podpořit?

Aby efekt vydržel co nejdéle, musíme o rty po proceduře dobře pečovat. Především je nutné chránit ústa před UV zářením, používat balzámy s SPF faktorem, a celkově se pár dní po zákroku vyvarovat opalování. Působením sluníčka totiž barva může rychleji blednout.

Doporučuje se také vyhnout kosmetice s obsahem AHA kyselin. Jde o různé exfoliační krémy a masky, které se používají například proti stárnutí nebo při léčbě problematické pokožky. Do oblasti rtů by se neměly rozhodně nanášet! Je třeba na to upozornit  i naši kosmetičku.

O další péči nás bude informovat make-up artistka. Tedy, je-li dobrá.  Proto je třeba vybírat kvalitní studio, které má s permanentním make-upem zkušenosti. Nejlépe takové, které má za sebou řadu spokojených klientek a dobrých referencí.

Líčíte si rty pravidelně? Zvažujete permanentní make-up, nebo vám nevadí neustálé dokreslování rtěnky?

Napsat komentář