Móda a styl,  Služby, rady, zajímavosti

Rostoucí spací pytel pro miminko 

Jste maminka v očekávání a přemýšlíte, jak nejlépe zabalit miminko na spinkání? Víte, proč by miminka, ideálně hned po narození, měly spinkat ve spacích pytlích? Že na rozdíl od peřinek a zavinovaček brání v přehřátí tělíčka? Zavinovačku odložte, usnadněte si práci během nočního přebalování a nechte se inspirovat správným uložením miminka na spánek. 

Spací pytel a jeho jednoznačné výhody

Každá maminka chce pro své děťátko to nejlepší. A to je správně. Miminka musejí být v prvních měsících především v teple během celého dne. Mají jinou tepelnou termoregulaci a stačí málo, a prochladnou. V posledních letech spousty maminek přicházejí na pozitiva v používání spacích pytlů a přecházejí od novorozeneckých zavinovaček na spinkání, právě ke spacím pytlům. Spací pytel pro miminko je tou nejlepší možnou volbou. Ptáte se proč? Tady jsou jednoznačná pozitiva. 

  • Bezpečnost během spánku – spaní ve spacím pytli je pro miminko pohodlné, ale především bezpečné. Žádná sebelepší zavinovací deka nezabrání zamotání miminka během spánku. Obzvlášť pokud máte pod matrací klín, který je zde umístěn z důvodu refluxu dětí, aby byly miminka ve vyvýšené poloze, pro případ ublinknutí, v běžných zavinovačkách vám miminko bude sjíždět a tzv. se schová v zavinovačce. Peřinky a dečky, nezabrání překrytí hlavičky a nemožnosti dýchat. Proto je jedinou správnou volbou spací pytel. Pokud děti spinkají ve spacích pytlích, snižuje se riziko syndromu náhlého úmrtí dětí. A to především z důvodu nemožnosti si zakrýt dýchací cesty dečkou nebo peřinkou a přehřátí organizmu. 
  • Klidný spánek maminky i miminka – děti se během noci budí. Mají sny, stejně jako my dospělí. Především se, ale budí z pocitu chladu. Přikrývka sjede z miminka nebo nožička zůstane venku, a dítko se začne vrtět. Ve spacím pytli se dítě nemůže odkopat a spí tak celou noc klidně a v teple. Stejně, jako maminka. 
  • Jednodušší přebalování – jednoznačnou velkou výhodou spacích pytlů je fakt, že během přebalování zůstává miminko v teple. Stačí rozepnout spodní díl spacího pytle a hrudníček s rukávky dítě udrží v teple. Pokud miminko ucítí teplo během přebalování, bude v klidu spinkat dále a jeho rytmus nic nenaruší. 

 

Design a materiál spacích pytlů

Spací pytel je vyroben z dvouvrstvé prémiové antialergenní bavlny, která zaručuje minimální vdechování roztočů a alergenů během spaní. Pytel je prodyšný, udrží tak správnou teplotu, kterou by mělo miminko během spánku mít, a zároveň se tělíčko děťátka nespotí ani nepřehřeje. Krásný, nadčasový design spacích pytlů můžete skombinovat s další dětskou výbavou, např. s hnízdečkem pro miminko a vytvořit si tak komplet. Všechny spací pytle splňují certifikaci OEKO-TEX Standart 100, třídy 1, to znamená, že materiál byl testován na přítomnost škodlivých látek a je bezpečný pro nejmenší děti a jejich zdraví. 

Deka pro miminko

Chcete ještě koupit pro miminko přeci jen nějakou přikrývku? Nebo byste ráda stylovou deku do auta na přikrytí miminka? Vyzkoušejte bambusovou deku, v různých barevných provedeních a její funkčnost si zamilujete. Deka pro miminko MOONBABY splňuje nejpřísnější požadavky. Deky disponují potřebnou certifikací OEKO-TEX Standart 100. Nemusíte se tak bát o bezpečnost svých miminek. 

 

Podívejte se na stylové produkty pro vaše děťátko na www.moonbaby.cz a mějte stylově zařízený pokojíček a kvalitní výbavičku pro vaše nejmenší.

 

Napsat komentář