Krása,  Móda a styl,  Služby

Tetování je na celý život. Myslete na to

Dříve měl tetování jen omezený počet lidí, obvykle s velmi problematickou minulostí. V současné době už má nějakou tu kérku skoro každý. Pokud také toužíte po tomto způsobu zkrášlení, určitě zkuste nejdřív něco menšího.

Nedá se snadno sundat

Vzhledem k tomu, že se tetování nedá sundat jednoduše, a hlavně levně, je dobré nad každým novým kouskem dost přemýšlet. Laserem sice dokážete odstranit obrázek, nicméně zůstane vám po něm jizva.

Její velikost závisí na velikosti tetování. Proto je rozumnější hned ze začátku nejít do nějakého velkého projektu přes celá záda. Něco takového by se už odstraňovalo hodně složitě.

Zásadní je také vědět, co přesně má tetování vyjadřovat. Mnoho lidí se nechává tetovat jen tak z hecu a v pozdějších etapách svého života toho litují. Lepší než mít na kůži nějakou blbost, je tam nemít nic.

Profesionální práce

Samozřejmě se můžete nechat tetovat i u kamarádů, kteří to umí, nicméně mnohem lepší je využít služeb tetovacího studia v Praze, případně v jiné lokalitě. Ne každý amatér, který to o sobě prohlašuje, totiž skutečně tetovat umí. A i kdyby ano, pořád jsou zde ještě nějaké požadavky na hygienu.

Amatéři často pracují v nepříliš vyhovujících podmínkách a využívají k tomu i několikrát použité jehly, jelikož tím ušetří. Nechcete-li riskovat, raději vyhledejte profesionální salón typu Unholy Tatoo.

Následná péče

Aby tetování vyšlo podle představ všech zúčastněných, je potřeba ho nejen dobře udělat, ale rovněž i následná péče. Pro kůži se jedná o vcelku velký zásah, a proto je vhodné se o ni několik následujících týdnů více pečovat.

Zásadní je exponované místo nevystavovat slunci a už vůbec se s ním neopalovat. Také je dobré tetování chránit před namočením. Doporučuje se používat i krémy typu indulona, které dokáží namožené pokožce dostatečně ulevit.

Napsat komentář