Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Světlo a tma jsou nedílnou součástí našich životů. Přes den si vystačíme s přirozeným světlem, avšak jen co se začne stmívat, přichází na scénu osvětlení umělé. Věděli jste ale, že při nesprávném výběru může mít neblahý vliv na naše zdraví?

Od svíček až po žárovku

Historie umělého osvětlení sahá až do roku 1802, kdy probíhaly první experimenty s elektrickým proudem. Než k tomuto došlo, byli lidé odkázáni pouze na využívání ohně. Tento zdroj světla byl v mnoha případech nedostatečný a současně velice nebezpečný. Mnohokrát došlo k nehodám, kdy obydlí vzplanulo od zapomenuté svíčky nebo převrhnuté petrolejové lampy. Využívání elektřiny k osvětlování domácností se tak jevilo jako velice přínosné.
S trochou nadsázky by se dalo říct, že díky všem potencionálním rizikům, jež s sebou používání ohně kvůli světlu nese, se jedná o typ osvětlení s velice neblahým dopadem na lidské zdraví. Naštěstí jde doba dopředu a svíčky doma zapalujeme pouze, pokud si chceme vytvořit příjemnou atmosféru. Nyní máme k dispozici různé zdroje umělého světla.

Úleva od zdravotních problémů

Nesprávná volba osvětlení může u člověka vyvolat podrážděnost, bolesti hlavy a únavu. Jestliže na sobě tyto příznaky pociťujete často, tak na vině může být právě tohle. Výměnou starých žárovek za nové LED žárovky tak můžete tyto nepříjemnosti naprosto eliminovat. Špatný zdravotní stav má neblahý vliv na naši psychiku a člověk se tak dostává do začarovaného kruhu psychických a fyzických neduhů.
Nejvíce zabrat však dostávají naše oči. Volba osvětlení, které je eye comfort, je naprosto klíčová. Zarudlé a podrážděné oči nemá nikdo rád, jelikož dokáží pěkně znepříjemnit život. Navíc je zde stále riziko zrakových vad, jež by se také samozřejmě neměly brát na lehkou váhu. Zdraví máme jen jedno, a pokud nám jej pomůže ochránit něco tak banálního jako žárovka, neměli bychom o této změně dlouze uvažovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *