Móda a styl,  Zdraví a sport

Oblékáme děti na lyže: 3 praktické rady

Chystáte se letos poprvé s dětmi na lyže a trošku váháte, jaké oblečení pořídit, aby se děti cítily komfortně a v teple? Máme pro vás tři tipy, jak se na první lyžování vybavit.

Zapomeňte na kombinézy

Pokud se vaše dítě pouští do prvních lyžařských pokusů, pravděpodobně už odložilo plenky a spolehlivě si zajde na záchod s větší či menší dopomocí dospělého. A teď si představte, jak v mínusových teplotách hledáte toaletu, případně ještě hůř, narychlo čůráte někde v lese u sjezdovky a snažíte se z dítěte sundat kombinézu. Noční můra, že ano? Nejen že mu bude velká zima, ale navíc kombinézu namočíte do sněhu, případně jí poválíte po veřejných záchodcích. Po téhle představě už asi není potřeba popisovat nevýhody kombinéz pro větší děti. Zkrátka raději kupte kvalitní oteplovačky a bundu s protisněžným pásem třeba na e-shopu Olšákovi.cz.

Podvlékačky mají vždy přednost před punčocháčemi

Do lyžáků potřebujete kvalitní teplé polstrované ponožky, které nikde netlačí a zahřejí. Polstrované punčocháče se ale nevyrábí, takže volte vždy odděleně podvlékací kalhoty a kvalitní lyžařské ponožky. Navíc taková varianta s dětmi dokáže i lépe růst. Pamatujte, že tuto kombinaci v zimě vždy volíme spíše než punčocháče, protože v případě promočení stačí převléknout ponožky.

Kukla pod helmu

Pokud chcete dítěti zajistit opravdový komfort a teplo, pamatujte hlavně na ty zdánlivě drobné kousky, jako jsou rukavice, nákrčník nebo třeba pokrývka hlavy. Právě na hlavu se vyplatí pořídit spíše kvalitní kuklu, která zakryje uši, krk, a ještě pod helmou nikdy netlačí. Ideální je zvolit merino vlnu či jiný vysoce hřejivý materiál, který nezklame, i když je propocený. Pamatujte, že dětské oblečení by mělo být v zimních podmínkách tím nejdůležitějším kouskem výbavy. Raději šetřete na lyžích než na oblečení. Zmrzlé dítě je protivné a smutné dítě!

Napsat komentář