Cestování

Nordic Walking trochu jinak: Svěží jarní toulky zámeckou zahradou

Po náročném období si jistě všichni zasloužíme relax přímo výsostný. A kde jinde si ho užít než v zámeckém prostředí? Nechte svůj stereotyp proměnit v něco jedinečného, okuste život šlechty, kdy budete hýčkáni a budete si hovět v luxusním apartmá. Víme, kde ráj na zemi najdete.

Zámecký hotel jen pro vás

Není nad to si užít volno v úplně jiném prostředí, než ve kterém se běžně pohybujeme. Hádáme, že zámek nejspíš nevlastníte, proto si naplánujte výlet na jedno takové stavení. Místo, kde se snoubí historie s moderní dobou. Pokocháte se prostředím, kudy kráčela vznešená šlechta, zároveň si ale užijete komfortu v podobě tepla, servisu, procedur či vytříbené kuchyně. 

Vaší cílovou destinací je zámecký hotel. Historické místo vyšperkované vymoženostmi moderní doby. Ubytování na zámku totiž nemusí být vyloženě dobrodružnou dovolenou. Například Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane je luxusní hotel, kde zapomenete na starosti všedních dní.

Luxusní hotel plný péče

Masáže, kosmetika, terapie, bazén, sauny. Rozmazlování v tamním spa vás nadchne. Jak název hotelu napovídá, své jméno s ním spojila věhlasná francouzská značka kosmetiky L’Occitane, jež je známá spolupracemi s přepychovými hotely po celém světě, a právě Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane jako první v České Republice získal licenci na provozování Spa L’Occitane. Co to znamená? Brand dodává své luxusní produkty právě do vybraných resortů, kde pouze s nimi hýčkají terapeuti hosty při rovněž značkou schválenými procedurami. Můžete si být jistí, že o vás bude královsky pečováno. Užijete si skutečně nadstandardní chvíle plné relaxu, zkrátka tak, jak si umí užívat vysoce postavení lidé. Nastíníme vám jeden z mnoha dnů plných hýčkání.

Zámecký hotel – dovolená

Ráno se probudíte, osvěžíte a můžete vyrazit na prvotřídní snídani. Poté se rozehřejete na den, můžete se svlažit a protáhnout si tělo v privátním bazénu pod klenbami, prohřát se v bylinné sauně, kde ze sebe vyplavíte nejen toxiny, ale také starosti z mysli. 

Čas oběda láká k degustaci menu, jež si nezadá s pokrmy michelinské kvality. Lehký odpočinek vám dovolí strávit výborný oběd, a pak je čas poznat krásy tamní přírody. V hotelu vám rádi vypůjčí hole na Nordic Walking a můžete prozkoumat tamní terén. Samozřejmě vás už na prahu zámku ohromí výhled do krásné zámecké zahrady. 

V silencáriu budete ohromeni, jde o podloubí pod zámeckou oranžerií. Milujete výlety? Nemůžete si nechat uniknout šanci poznat blíže židovské památky v Třebíči. Nadchne vás ochutnávka českých košer vín, pečení tradičních židovských koláčků nebo degustace „České whisky“. 

Okolí však můžete poznat i při výletu kabrioletem, letu balonem, rodiny s dětmi nadchne zoo, v létě si užijete koupání v lomu a na Nodic Walking se nabízí hned několik tras. Úchvatný je výlet na Skorkovský rybník, Ulrychův, mlýn, Kachličku či Stonetown. Svalům po sportu ulevíte ve vířivce v zámecké věži. Hlad zaženete večeří, po ní vám však ještě doporučujeme znovu navštívit okolí zámku, protože západ slunce s kulisami zámecké zahrady je ohromující.

Luxus pro každého

Každý si zde vybere to své. Jestli chcete zažít pouze jeden nevšední den a nepotřebujete se ubytovat, není to problém. Pokud si například chcete užít relax s kamarádkou, partnerem, stačí si zajít do prvotřídního spa. Už jen to, že tento zámecký hotel má punc historie a nabízí luxusní péči, vás nabije energií do dalších dní. Pokud tedy hledáte opravdu luxusní zážitek pro vyvolené, který si ale můžete dopřát za rozumnou cenu, na zámku si ho dokonale vychutnáte.

 

Napsat komentář