Služby, rady, zajímavosti

Umíte elektronicky podepsat dokument?

Tak schválně. Co uděláte, když vám e-mailem přijde dokument, který musíte podepsat a poslat zpátky? Vytisknete, podepíšete a naskenujete? Tohle už se dnes dávno nedělá. Rozmáhají se tzv. elektronické podpisy, kdy dokument podepíšete prostě na počítači bez nutnosti tisknout.

K bezpečnému online podepisování dokumentů je zapotřebí speciální nástroj. V Česku má největší podíl na trhu (zhruba 80 %) česká aplikace Signosoft – viz https://www.signosoft.cz/. Práce s ní je jednoduchá, používá se v řadě firem a brzy si najde cesty i do domácností. Vývojáři Signosoftu totiž chystají osekanou verzi, kterou nabídnou domácnostem k dispozici zcela zdarma. Do té doby máte čas se s aplikací naučit pracovat. Již nyní je možné si ji stáhnout a vyzkoušet si podpis pěti dokumentů zdarma.

Jak funguje elektronické podepisování dokumentů?

Nejdříve nahrajete dokument k podpisu, PDF může být nahráno buď z vašeho zařízení (počítače, telefonu), nebo z cloudového úložiště. Signosoft má vlastní cloud, kde jsou dokumenty bezpečně ukládány, takže k nim pak lze přistupovat z libovolného zařízení a z libovolného konce světa.

Jakmile dokument nahrajete, nacházíte se v editačním režimu, v němž určíte, kdo a jak by měl dokument podepsat. Pak jej odešlete k podpisu. Dotyční lidé jej podepíšou a tím je hotovo.

Právně závazné digitální i ručně psané podpisy

Signosoft nabízí jak digitální, tak ručně psané podpisy, uživatelé mají na výběr. Oba dva jsou právně závazné a zcela bezpečné. Budete-li chtít podepisovat ručně psaným podpisem, Signosoft nabízí i signpady pro snadné podepsání. Firmám pomáhají zhotovit řešení na míru tak, aby jim vyhovovalo. Signosoft lze nasadit i na vlastní firemní server. Jinak je však k dispozici ve formě aplikací pro IOS, Android a také online ve webovém prohlížeči, takže nemusíte nic instalovat. Podívejte se na https://www.signosoft.cz/ a naučte se podepisovat dokumenty elektronicky.

Napsat komentář