Bydlení

Na těchto 3 věcech záleží při výběru bytového textilu do dětského pokoje

Zařizujete nový dětský pokoj, nebo chcete upravit ten stávající a hledáte ten správný bytový textil? Pokud ano, jistě oceníte několik rad, které vám pomohou s výběrem nových záclon, povlečení, koberce, závěsů a podobného vybavení do dětského pokoje.

Vhodně zvolená velikost

Při pořizování jakéhokoliv bytového textilu závisí na vhodně zvolené velikosti. Například kusové dětské koberce jsou dostupné v různých variantách, takže záleží, jak velký prostor máte k dispozici. Podobně je to i se závěsy či záclonami, které mohou být různě dlouhé a široké. Vždy si tedy hlídejte, že máte zvolenou správnou velikost pasující na vybrané místo.

Kvalitní materiál

V případě textilu do dětského pokoje velmi záleží i na použitém materiálu. Pokud jde například o závěsy, se kterými dítě nepřijde do přímého styku, není potřeba tolik řešit použitý materiál. Větší důraz je potřeba klást v situaci, kdy pořizujete dětské povlečení. To by mělo být vyrobeno ideálně z čisté bavlny, která je prodyšná, absorbuje vlhkost a nedráždí pokožku. Povlečení volte i s ohledem na roční období, kdy v létě je vhodné lehké a tenké a v zimě užijete hřejivější varianty.

Veselé motivy a barvy

Do pokoje volte veselé dětské záclony, hravý koberec, dekorativní polštářky se zvířátky, postavičkami a podobně. Uvidíte, že dítě bude z veselého ladění místnosti nadšené. Pokud je již trochu starší, můžete ho přizvat k samotnému výběru nových kousků bytového textilu. Volbu vzhledu nechte na dítěti a vy pouze hlídejte praktické parametry, jako jsou použitý materiál a vhodné rozměry.

A kde to všechno nakoupíte? Buď se můžete vypravit do některé z prodejen Vesna, kde najdete pestrý sortiment a rovnou si vyberete. V případě, kdy poblíž nemáte žádnou prodejnu, je ideální variantou pohodlné objednání přes internet.

Napsat komentář