Bydlení

Kvalitní podlaha je základ domu

Každý bude jistě souhlasit s tvrzením, že podlaha je základ každého domu či bytu. Navíc je podlaha nejzatíženější část, a tak je velmi důležitý správný výběr podlahové krytiny. Rozmanitost moderních podlahových krytin je dnes velmi široká. Liší se vzhledem, barvou, materiálem a cenovou relací i v rámci stejné kategorie. Stále moderní jsou plovoucí podlahy, laminátové podlahy, vinylové podlahy, pvc podlahy, ale velmi oblíbené zůstávají i dřevěné podlahy. S výběrem vhodného materiálu poradí odborníci ve specializovaných prodejnách.

Vinylové podlahy

Tento druh podlah má mnoho výhod, které jistě každý spotřebitel uvítá. Jde o výrobek s vícevrstvou strukturou, kde se při výrobě používají minerální štěpky pro dodání pevnosti, různá změkčovadla, stabilizační přísady, křemičitý písek a barvicí pigmenty. Stejně jako laminát je na horní ploše dekorativní vrstva se vzorem a ochranným nátěrem. Odolnost křemenného vinylu proti vlhkosti z něj udělala skutečně revoluční materiál. Může být položen v kuchyni, v koupelnách a dokonce i na dokonce i na nevytápěném balkoně. Vinyl je tedy velmi oblíbeným materiálem pro pokládku podlahy, a to nejen díky odolnosti proti vlhkosti, ale je rovněž měkký a odolný proti mechanickému oděru, takže se hodí i do dětského pokoje.

Dřevěné podlahy

Zvláštní místo zaujímá dřevo, které je ekologickým stavebním prvkem a je jako stvořené pro realizaci podlah v domě nebo v bytě. Dřevěná podlaha je tedy nejen ekologická podlaha s dobrými tepelně izolačními vlastnostmi, ale dá se o ní říci, že je nepřekonatelná. Dřevěné podlahy patří mezi stálice mezi podlahami a s dobrou hydroizolací vydrží taková podlaha i několik let. Se dřevem se také dobře pracuje, je příjemné na dotek a má originální strukturu, kterou lze jen těžko nahradit. A co víc, dřevo má nezaměnitelnou vůni. Masivní dřevěná deska má atraktivní vzhled a v domě je tak příjemná atmosféra. V závislosti na použitých technologiích se dřevěná podlaha pokládá na dřevěný rošt nebo na cementový potěr. Důležitá je samozřejmě izolace.

V podstatě je jedno, zda si spotřebitel vybere vinylové podlahyplovoucí podlahypvc podlahy, laminátové podlahy nebo dřevěné podlahy. Důležitým faktorem je, aby se člověk v domě cítil příjemně a podlaha splnila požadavky pro moderní bydlení.

Napsat komentář