Bydlení

Krepová páska je nejlepší uklízečka

Kdo ještě neobjevil krepovou pásku, pro toho je uklízení po malování či různých vysprávkách zdí skutečným utrpením. S krepovou páskou však uklízet téměř nemusíte.

Jestliže krepovou pásku neznáte a pokusíte se jí něco zalepit, můžete se tvářit zklamaně. Ona totiž příliš nelepí. Ale to je dobře, a je to vlastnost pásky. Drží jen dočasně, pak by měla jít bez poškození z podkladu odlepit. Na místě po ní nesmí zůstat žádné fleky ani zbytky lepidla. Pouze tehdy máte dobrou krepovou pásku. Věřte však vždy více kvalitě pásky než podkladu. Pokud se vám stane, že páska sloupne malůvku na zdi, chyba je spíše v nedokonalém nátěru, který nedrží dobře na podkladové vrstvě a pravděpodobně by brzy upadl tak či tak.

Chystáte se malovat? Bez krepové pásky to nedělejte

K malování potřebujeme nakoupit barvy, penetrace, pásky pro vysprávky (pozor, na ně se ta krepová nehodí), válečky a další pomůcky. K těm patří i krepová páskaV první řadě se používá pro usnadnění následného úklidu. Prostě páskou olepíme vše, co nechceme, aby se barvou ušpinilo. Některé kvalitní barvy se dnes těžko smývají i z vypínačů. Nemluvě o složitém čištění různých drážek na dveřích a zárubních, na podlahových lištách, radiátorech a mnoha dalších kouscích nábytku a vybavení bytu. Krepová páska nás zbaví starostí s úklidem. Po malování ji prostě sundáme a úklid ani není nutný. Alespoň ne ten složitý. Páska se od podkladu snadno odlepí, někdy dokonce sama. Proto si je třeba dát pozor na příliš časnou aplikaci, Pokud vše olepíme třeba 24 hodin před malováním, může se stát, že se krepová páska částečně odlepí.

Pro dokonalé kouzlení v prostoru

Ale krepová páska funguje i jako skvělé vymezení při složitější výmalbě. Jestliže chceme na zdi vytvořit rovné přechody mezi více barvami, právě maskovací krepovou páskou nejlépe vymezíme prostor, kam už s konkrétní barvou nesmíme zajít. Její aplikace je přitom velice snadná.

Krepová páska z Jarico

Za dobrou cenu koupíte krepovou pásku hned v několika šířkách a v 50m návinu v Jarico. Jde o velkoobchod a maloobchod se zaměřením na obaly a obalový materiál pro široké spektrum zákazníků. Má skvěle fungující e-shop.

Napsat komentář