Móda a styl,  Zdraví,  Zprávy

Elektronické cigarety porážejí ty klasické na hlavu

Není potřeba zdůrazňovat, že kouření patří mezi ošklivé zlozvyky, kterých je nejlepší se zbavit. Problém je, že nejde ani tak o zlozvyk jako o závislost, a té se brání daleko hůře.

Existují však způsoby, jak nakonec začít efektivně odvykat. Jedním z nich je přesedlání na elektronické cigarety. Ty jsou mimochodem lepší i z mnoha jiných důvodů.

Už žádné časté mytí rukou

Největším nepřítelem každého kuřáka jsou toxické látky, které se z tabáku uvolňují během hoření. Ty nejenže negativně působí na organismus, ale zároveň způsobují třeba žloutnutí prstů. Taková maličkost však dokáže mnoho esteticky založených milovníků tabáku docela vyvést z míry.

Většinou to tito jedinci řeší mytím rukou po každém kouření, což ovšem není příliš efektivní. Mnohem lepší je přesedlat na zdravější elektronické cigarety, po kterých rozhodně prsty žluté nezůstávají.

Vapovat je možné skoro všude, kouřit nikoliv

Ještě horší nežli žluté prsty je pro kuřáka nutnost hledat si kvůli své závislosti vhodný koutek, kde mu nehrozí pokuta. Inhalace tabákových výrobků je dnes totiž zakázána nejen prakticky ve všech veřejných prostorách, ale i v podnicích, kde bylo dříve kouření jako doma, typicky třeba v restauracích.

Kdo však místo kouření vapuje elektronickou cigaretu, nemusí se těmito věcmi vůbec zatěžovat. Vapování je povolené víceméně všude, snad vyjma kin a divadel. Co se hospod týče, tam se používají e-cigarety zcela běžně.

Odvykání

S elektronickou cigaretou je skutečně možné docela dobře odvykat. Člověk dostane svou dávku nikotinu, avšak zároveň si do těla nevpraví další jedy. Na rozdíl od klasických cigaret je snadné elektronické verze kdykoliv vypnout, aniž by došlo k jakýmkoliv ztrátám. Takto je reálné snadno snižovat dávky.

Lidé, kteří snad nemají zájem příliš utrácet, si nemusí rovnou kupovat standardní elektronickou cigaretu. Bohatě si vystačí s levnější jednorázovou verzí. Takové je možné pořídit si kupříkladu na HQD.cz.

Napsat komentář