Služby,  Služby, rady, zajímavosti,  Zprávy

Kolotoč nad postýlku je jednou z prvních hraček pro miminko

Rozhodně se nesnažte novorozence zahltit zbytečnými hračkami. Existuje však pár těch osvědčených, které miminka milují, rozvíjejí je, a současně vám pomohou ustát některé těžší chvíle, kterými si prostě s miminkem většina z nás musí projít.

Kolotoč nad postýlku pomáhá miminku usnout

I vy máte miminko trpící nespavostí? Nejste v tom jenom vy. Miminka mohou mít večer problémy s usínáním. Pláčou a my u nich trávíme mnohdy hodiny, než usnou. Obecnou radou je pouštět jim k usínání různé uklidňují zvuky. Doporučuje se dokonce zvuk vysavače, který miminku připomíná zvuky, jež slyšelo v maminčině bříšku.

Skvělým pomocníkem však bývají kolotoče nad postýlku. Spojují uklidňující pohyb se zvukem. Vyberte takový, který je pro miminko bezpečný a již od narození bude v dítěti vytvářet vztah ke kráse a k přírodě. Mnohé, byť drahé plastové kolotoče, tomu neodpovídají a nemusí být dokonce pro miminko ani bezpečnými.

Nádherný dřevěný kolotoč nad postýlku vyrábí česká značka O My Dear. Tyto originální dřevěné kolotoče z bukového dřeva jsou certifikovány jako hračka pro děti od 0 let. Visící ozdůbky jsou vyrobeny ze 100% merino plsti vhodné i pro děti do tří let. Výplň komponentů tvoří certifikované kuličky z dutého vlákna. Kolotoč je opatřen hracím strojkem.

Jak si vybrat hrací strojek?

Každý kolotoč bývá doplněn jiným typem hracího strojku. Může jít buď pouze o rotační strojek, o strojek s jednou melodií, nebo o hrací strojek s 12 melodiemi. Tyto strojky si lze pořídit i samostatně a na kolotoči je měnit. Též si lze strojek pořídit samostatně a vyrobit si kolotoč vlastní. Strojek s 12 melodiemi obsahuje tradičně oblíbené melodie: It’s a small world, Twinkle twinkle little star, Schubert’s Lullaby, Mozart’s Lullaby, Brahm’s Lullaby, Frere jacques, La le lu, Mary had a little lamb, Hush, little baby, Let me be your teddy bear, Rock a bye baby a Old macdonald had a farm.

Dřevěná hrazdička zabaví miminko během dne

Skvělou hračkou pro nejmenší děti je hrazdička s oblíbenými hračkami. Hraček má dítě obvykle dost, chybí ale hrazdička. I tu značka O My Dear vyrábí a koupíte ji v e-shopu. Jde o nádherný český přírodní a pro dítě zcela bezpečný produkt. Nehrozí ani její sklopení. Dřevěná hrazdička pro miminko vás dovede doprovázet skutečně dlouho. Zatímco nyní bude na zemi sloužit pro miminko ke sbírání podnětů, později se promění na praktický věšák na dětské oblečení.

Přírodní kousátka jsou nejlepší

Nezapomeňte ani na další hračku a současně pomůcku – na kousátko. Nemusí být z plastu ani ze silikonu. Pořiďte miminku bezpečné dřevěné kousátko z bukového dřeva. Netvoří třísky, příjemně se drží a miminka tato kousátka prostě milují. Jsou dalším sortimentem značky O My Dear. Opět jde o poctivou ruční práci českého výrobce.

Napsat komentář