Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Budete posílat balík do ItálieV tomto článku se dozvíte co všechno je možné odeslat, jak dlouho bude balík na cestě a jak zásilku připravit k odeslání. Itálie může být zajímavou destinací i pro mezinárodní obchod. Ať už je Váš záměr jakýkoliv, balík do Itálie není problém zaslat.

Komu by se tento přehled mohl hodit?

 •         Běžný zákazník odesílající věci do Itálie
 •         Společnosti plánující expanzi do jiných zemí
 •         Majitelé internetového obchodu

Balík do Itálie bez problémů na hranicích. Co všechno můžeme poslat?

Standardnímu zboží se meze nekladou. Většina přepravních společností je schopna odeslat od nejmenších obálek, přes balíčky běžných rozměrů až po nadrozměrné zboží.

8 věcí, které nemůžete poslat do Itálie: 

 •         Výbušniny, zbraně nebo střelivo
 •         Látky, které jsou jedovaté nebo žíravé
 •         Psychotropní látky, omamné substance a drogy
 •         Obratlovci, kteří jsou naživu
 •         Hořlaviny, toxické látky a ostatní látky a směsi označené za nebezpečné
 •         Radioaktivní substance a látky
 •         Biologické prvky nebo lidské a zvířecí vzorky
 •         Nádoby s plynem, tlakové bomby a stlačené nebo zkapalněné plyny

Jak odeslat zásilku co nejlevněji?

Většina společností si účtuje cenu přepravy podle rozměru zásilky a celkové váhy balíku. V některých případech můžete poslat balíček i jako dopis. Ten totiž může mít i přes svůj jiný tvar rozměry, které jsou stále přijatelné pro dopis. Vždy je potřeba si u dopravce ověřit, jakým způsobem je vypočítána celková cena.

Je pojištění v ceně přepravy?

Základní pojištění bývá zahrnuto v ceně. To většinou pokrývá hodnotu balíku od pár set korun až po nízké tisícikoruny. Tím je zajištěna základní ochrana, v případě, že se s balíkem cokoliv stane.

Co když posílám něco hodnotnějšího? Většina dopravců nabízí pojištění na vyšší částky jako doplňkovou službu. Tím se dá vyřešit dodatečná ochrana Vašeho balíčku. Vždy však podmínky pojištění probírejte před odesláním balíčku.

Jak mám balíček připravit na cestu?

Budeme posílat něco křehkého nebo se nemůže nic stát? Jakmile si odpovíme na tuto otázku, musíme zajistit těchto 5 důležitých věcí.

 •         Krabici nebo speciální obal, když půjde o nestandardní tvar zásilky
 •         Obalový materiál pro vyztužení vnitřní části krabice a zabalení samotného předmětu
 •         Lepicí pásku pro oblepení krabice a uzavření celého balení
 •         Smršťovací fólie, kterou celé balení obalíme ( není vždy potřeba )
 •         Štítek na zapsání adres, kontaktních údajů a případně dalších informací

Podle čeho vybrat dopravce?

Pro většinu zákazníků je tou nejdůležitější proměnnou cena. Ta většinou určuje vítěze. Na druhou stranu většina dopravců nabízí svým zákazníkům doplňkové služby, které mohou značně vylepšit zážitek z přepravy.

Většina dopravců nabízí svým zákazníkům sledovací systém, do kterého je možné zadat číslo objednávky. Tento systém umožňuje vyhledat balík a říci zákazníkovi, kde se momentálně zásilka nachází.  Některé systémy jsou detailnější než jiné a každý dopravce používá jiné způsoby informování zákazníka. Nicméně tato možnost je velmi dobrým způsobem, jak mít přehled o svém balíčku.

Někteří dopravci své služby posunuli až tak daleko, že umí svým klientům pomoci s expanzí podnikání do dalších zemí. Jsou schopni jim kromě logistických služeb zajistit například nový bankovní účet v lokální měně, pomoci s přeložením dokumentů a navrhnout marketingovou kampaň pro novou zemi.

Jaké ceny mohu očekávat a kdy balík dorazí?

Vždy záleží na velikosti a hmotnosti přepravovaného balíku. Některé přepravní společnosti také nabízejí příplatkové expresní doručení, které bývá dražší. Pokud se bavíme o orientačních cenách, můžeme se dostat na cenu okolo 400,- korun včetně dph za doručení běžného balíku do 2 kg.

Od chvíle, kdy balík předáte přepravci, by měl dorazit do Itálie během několika dní. Standardní lhůta je 3-5 dní při zaslání běžným ekonomickým způsobem.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *