Zdraví,  Zdraví a sport

Kde koupíte kvalitní glukometry a na co si dát pozor při měření?

Glukometry jsou malé přístroje vytvořené za účelem měření hladiny krevního cukru. Slouží především pro diabetiky, kterým pomáhají určit optimální množství inzulinu pro vyrovnání cukru do požadovaných hodnot. Z jakých přístrojů můžete vybírat, kde je koupíte a na co si dát pozor, aby bylo měření opravdu přesné?

Kvalitní glukometry na doma i na cesty

Při pohledu na glukometry zjistíte, že se jedná o malé přístroje s displejem, na kterém se zobrazují výsledky měření. Základní varianty disponují běžnými funkcemi a výsledné hodnoty můžete pomocí poměrně velkého písma odečíst za pár minut. Hlavní výhodou je snadné použití a malé rozměry, takže si glukometr můžete vzít třeba i na cesty. Dnešní moderní glukometry, jejichž cena se v základním provedení pohybuje kolem 500 korun, nakoupíte ve specializovaných prodejnách a lékárnách. Na výběr máte z různých značek či barevných variant glukometrů.

Pozor na nepřesnosti při měření hladiny cukru v krvi

Obecně jsou glukometry velmi přesné přístroje. Je však potřeba důsledně dodržet návod uvedený výrobcem. Drobné odchylky mohou být způsobené také rozdílnou velikostí kapky krve. Pokud si nebudete jistí naměřenými hodnotami, je vždy lepší provést opakované měření. S praktickým využitím mohou pomoci i vylepšené modely glukometrů, které nabídnou propojení s chytrým mobilním telefonem.

Další pomůcky pro diabetiky

Kromě glukometrů potřebují diabetici i další pomůcky pro přesné měření hladiny cukru. Jde o odběrová pera, lancety nebo testovací proužky. K tomu navíc nesmí chybět inzulinové jehly pro doplnění inzulinu a srovnání hodnot cukru do optimálních mezí. Naštěstí všechny potřebné pomůcky nakoupíte na jednom místě za výhodné ceny. Bez problémů si tak můžete doplnit zásoby vybavení pro spolehlivé a rychlé měření krevního cukru.

Napsat komentář