Móda a styl,  Zdraví,  Zprávy

Jak vybrat capáčky? Pozor dávejte především na velikost

Capáčky jsou nedílnou součástí prvních krůčků vašeho dítěte, jejich výběr tedy neberte na lehkou váhu. V tomto článků vám ukážeme, jak pořídit vhodné capáčky.

Capáčky babice patří mezi to nejlepší, co můžete malému dítěti pořídit. Jsou měkké, ohebné a nemají pevnou podrážku, takže podporují přirozený vývoj dítěte. Jak je ale vybrat?

Jaké jsou možnosti?

Barefoot capáčky se vyrábějí povětšinou v kotníkovém provedení. Kotníkové capáčky jsou totiž určeny především nechodícím miminkům. Výrobci už od začátku mysleli i na to, aby se dobře vyzouvali. A jelikož nechodící dítě ještě nepotřebuje dodatečnou ochranu nohou, bude vyzouvání právě kotníčkových capáčků velice jednoduché.

Tento typ bot vybírejte především podle střihu. Čím volnější, tím lepší. U chodících dětí se pak nebojte sáhnout po měkkých a příjemných botách, které nahradí klasickou domácí obuv. Capáčky babice by měly sahat jen po kotníky, aby dítě neomezovaly při lezení nebo hře na zemi.

Výběr správných capáčků

Základem jakýchkoliv bot je materiál. Na delší nošení sáhněte po prodyšných materiálech jako bavlna, vlna nebo kůže. Pokud capáčky vaše dítě bude nosit jen chvíli při venkovních návštěvách, na materiál příliš hledět nemusíte. U zimních capáčků je ale vhodný výběr naprosto nezbytný. Ve studených měsících přijde vhod především fleece nebo kožíšek.

Rozhodně nepodceňujte ani velikost. V útlém věku se totiž chodidlo vašeho dítěte vyvíjí a má spíše chrupavčité kosti. Pokud byste jejich vývoj omezili botou špatné velikosti, pak by mohlo mít v budoucnu nepříjemné problémy. V zásadě se stačí orientovat podle věku dítěte. Většina výrobců škáluje velikost po šesti měsících, což je většinou naprosto dostatečné.

Pokud chcete, můžete výběru věnovat více času a nakoupit přesně na míru. Změřte vzdálenost od konce paty ke špičce nejdelšího prstu a k této hodnotě přičtěte jeden centimetr. Jestliže zjistíte, že se nacházíte mezi dvěma velikostmi, raději sáhněte po té větší.

Napsat komentář