Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Chcete proniknout hlouběji do tajů permanentního make upu? Kurzy vám pomohou získat potřebné sebevědomí, které pro aplikaci nutně potřebujete. Pokud uděláte chybu při líčení klientky, stačí dané místo odlíčit a začít znovu. Permanentní make up vydrží až 2 roky. Chybovat je sice lidské, ale v tomto případě se chyby neodpouštějí. Mohou být doslova likvidační. V tomto článku se dočtete, jaké jsou nejčastější prohřešky specialistů a jak se jich můžete jednoduše vyvarovat.

Permanentní make up – kurzy pro začátečníky i ostřílené profesionály

Hned úvodem je nutné ujasnit si, proč vlastně chcete vzdělávací program absolvovat. Chcete si jen pověsit další certifikát na zeď, nebo máte upřímný zájem naučit se něco nového a pořádně na sobě zapracovat? Pokud vám jde jen o osvědčení, nemusíte si lámat hlavu tím, jaký kurz zvolit. Realita je taková, že permanentní make up dnes nabízí a aplikuje prakticky kdokoliv. Kvalita specialistů je ale velmi různorodá. Pokud nechcete zůstat v šedi průměrnosti, je na čase přihlásit se do kvalitního vzdělávacího programu. Na trhu najdete nejen programy pro úplné začátečníky (rekvalifikační kurzy, které musí být podle zákona akreditované), ale také pro pokročilé specialisty, kteří chtějí prohloubit své znalosti a dovednosti a naučit se úplně nové metody.

Absolvovat můžete kurzy se zaměřením na:

  • Microblading nebo pudrovou techniku – právě na úpravy obočí se české ženy vydávají do kosmetického salonu nejčastěji.
  • Rty – můžete se naučit nebo zdokonalit v akvarelové (“bezkonturové”) technice,díky níž vypadají rty upraveně a hlavně naprosto přirozeně.
  • Oční linky – naučte se tečkováním doplnit chybějící řasy, nebo vytvořit dokonalou linku, která nahradí denní líčení.

Jaké jsou nejčastější přešlapy, kterých se díky kurzům můžete vyvarovat?

“Žádný učený z nebe nespadl.” Pokud teprve začínáte, je naprosto přirozené, že potřebujete získat jistotu a naučit se jednotlivé techniky a postupy. Nicméně ani specialista s dlouholetou praxí není bez chyby. Proto je důležité čas od času nechat nezaujatou třetí stranu, aby vám nahlédla pod ruce. Přínosná zpětná vazba má cenu zlata, a to i v tom případě, že hodnocení lektora není pozitivní. I mistr tesař se utne, proto si poznámky vyučujícího berte k srdci a zapracujte na svých slabých místech. To je přece ten důvod, proč jste se na kurz přihlásili, nebo ne?

Na kurzu zapracujete na:

  1. Úchopu přístroje pro aplikaci pigmentu. Jinými slovy na vaší individuální technice rukou. Stačí, když budete přístroj držet ve špatném úhlu a už máte problém. Obočí bude vypadat nepřirozeně. Sami tuto chybu nemusíte odhalit. Cvičenému oku lektora ale nic neunikne.
  2. Hloubce zavedení barevného pigmentu. Speciální pigment se v případě permanentního make upu zavádí těsně pod povrch pokožky. Pokud je pigment zaveden příliš hluboko (někdy dokonce i několik milimetrů pod kůží), už se nejedná o permanentní make up, který se po čase vstřebá. Takto hluboko se aplikuje tetování, které odstraní pouze laser.

Tvář vašich klientek je chodící reklamou na vaše služby

Pokud je vaše zákaznice spokojena, ráda se pochlubí, kdo ji make up tvořil. Precizně provedená práce bez jediné chybičky je vaší nejlepší vizitkou. Platí to samozřejmě i obráceně. Zpackaný permanentní make up se prostě neodpouští. V případě, že bude mít klientka vaší vinou místo make upu tetování, bude po vás právem vyžadovat náhradu škody. Aplikace permanentního make upu je obrovská zodpovědnost. Vizážisté jsou často pod velkým tlakem. Díky kurzům získáte sebevědomí a pevnou ruku.

Nezapomeňte na pojištění!

Pokud provozujete svůj vlastní salon a máte jen základní pojistku, měli byste to vzhledem k míře rizika urychleně napravit. Na pojistce pro podnikatele se rozhodně nevyplácí šetřit. Pojistit ve vašem podnikání můžete prakticky cokoliv. V případě závažných chyb nesete plnou zodpovědnost vy.

Rozvíjejte váš talent! Na kurzech se naučíte perfektně ovládat ruce

Získáte jistotu a budete přesně vědět, jak postupovat, abyste nedělali fatální chyby, které nejdou napravit. Zkušený vyučující vás navede správným směrem a řekne vám, co jsou vaše silné a slabé stránky. Pomohl vám vzdělávací program zlepšit vaši techniku?Odhalili jste s pomocí lektora skryté chyby? Váš názor nás zajímá. Napište nám.

Napsat komentář