Služby, rady, zajímavosti,  Zajímavosti

Erotická masáž pro ženy – a nejen pro ně. V tantře se může najít skutečně každý

Procedura, skrývající se pod názvem tantra, toho dokáže mnohem více, než běžná erotická masáž. Pro ženy, ale i pro muže, co se odhodlají tantru absolvovat, skýtá nemalou odměnu. Pro koho tantra je, odkud se vzala a jak funguje, to probereme na následujících řádcích.

Erotická masáž pro ženy? Kdeže, muži si tantru užijí stejně tak

Je pravda, že převážnou část z těch, kdo si ze všech ostatních erotických masáží pravidelně vybírají právě tantru, tvoří právě ženy. Proč tomu tak je, nad tím se dá dlouho spekulovat, všeobecně se ale má zato, že je to především její osobnější povahou.

Oproti ostatním smyslným procedurám, které jsou možná eroticky divočejší, nabízí tantra mnohem bližší a lidštější požitek. Samotná erotika se tak leckdy ocitá ve stínu mnohem hlubšího spojení „obdarovávajícího“ a „obdarovaného“, tedy terapeuta a klienta.

To je (alespoň statisticky) něco, co imponuje především ženám, zatímco muži hledají ve smyslných masážích odlehčenější erotiku. Ti z nich, kteří se ale pro tantru rozhodnou, v žádném případě zklamání nebývají – naopak!

Moderní tantra jako spojení východního a západního

Někteří „tantričtí“ specialisté se snaží tantrickou masáž prodat jako pradávnou, tisíce let starou techniku z dávné Indie. Ačkoliv je pravda, že tantra jako životní styl a filosofie je stará mnoho staletí, moderní tantrická masáž je produktem alternativní kultury 60. let a souvisí více se západní sexuální revolucí a současně nadšením pro vše „východní“, než s autentickými východními tradicemi.

Tak se v tantře volně mísí západní i východní fyzioterapeutické techniky s učením některých indických sekt (například učení kontroverzního gurua Osho) i moderní sexuologií. Navzdory tomu tento pozoruhodný mix funguje výborně!

Co lze očekávat při samotné proceduře?

  •         Dýchací cvičení. Hluboké dýchání k tantrické terapii neodmyslitelně patří. Dostat se do správného dýchacího rytmu a udržet jej – to je klíčové jak pro prvotní uvolnění, tak pro soustředění mysli.
  •         Vizualizační, meditační techniky. Často se můžete v tantře setkat i s vizualizačními prvky – terapeut či terapeutka povedou vaši imaginaci, abyste se hlouběji zrelaxovali. Nebo třeba dospěli k hlubšímu vhledu do svých problémů.
  •         Využití vonných svící a olejů. Při této masáži si na své přijdou všechny smysly.
  •         Důkladná masáž celého těla je nedílnou součástí tantry. A myslí se přitom skutečně celé tělo, včetně intimních partií. Jak již bylo ale řečeno dříve, je na každém zvlášť, kam až chce nechat terapeuta či terapeutku zajít. Někdo potřebuje nejprve odbourat stud ze své intimity – a to může vyžadovat klidně vícero tantrických sezení. Přímý sex každopádně nikdy v tantrické masáži nefunguje – tantrický sex je něco trochu jiného než samotná masáž.

Masáží k sebepoznání

Překonat stud a hanbu ze svého těla, poznat jeho limity a akceptovat jej v jeho celistvosti i sexualitě je hlavním cílem tantrické procedury. Za tímto cílem přistupuje tantra ke každému individuálně – a erotická stimulace přitom nemusí hrát tak zásadní roli, jako při ostatních masážích.

Kromě výše zmíněných cílů nabízí ale tantra plnohodnotný masážní zážitek, při němž se poctivého uvolnění dočká i vaše svalstvo. Lidé, kteří tantru podstoupili, dále zdůrazňují pozitivní účinek, který měla na jejich libido, na odbourání stresu a celkové zlepšení emocionálního stavu. Zkrátka, jedná se o proceduru, která by vaší pozornosti rozhodně neměla ujít, ať již jste ženou či mužem!

Slyšeli jste již o tantře, nebo se s ní setkali osobně? A jak vnímáte její potenciál vy? Nebojte se ozvat v sekci komentářů!

 

Napsat komentář