Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Kvalitní malířský stojan je základní stavební kámen každého umělce. Jak tedy vybrat takový, který vám bude vyhovovat a zároveň bude cenově dostupný?

Venkovní a vnitřní malování

Malířský stojan se bude lišit podle toho, k jaké činnosti jej budete používat. Pokud chcete malovat jen v ateliéru, u sebe doma, tak si s klidem v duši můžete vybrat robustní a těžký stojan. Ten se vyplatí zejména pokud budete malovat plátna větších rozměrů. Rozhodně ale neprohloupíte, jestliže pracujete i s malými plátny.

Pro malování venku zvolte jinou taktiku. Venkovní malířské stojany by měly být menší, přenosnější a hlavně o poznání lehčí. Většina nabízí takovou konstrukci, že se s ním dá pohodlně pracovat i na nerovných terénech. Připravte se ale na to, že jsou povrchově ošetřené oleji. Je to kvůli tomu, aby byly odolné vůči vlhkosti v případě nepříznivého počasí.

Na velikosti záleží

I s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo. Na trhu tedy seženete i malířský stojan ateliérový menších rozměrů. Případně je možné sáhnout i do sekce rozkládacích stojanů. Potřebujete-li více prostoru, stačí jej složit a odložit na místo, kde nebude překážet. Mini stojany je možné používat i k vystavování svých děl.

Unikátní H stojan

Specifické jsou tzv. H stojany. Jak už název napovídá, svým tvarem připomínají písmeno H. Navíc jsou přizpůsobivé, tím pádem na něj naroubujete velká i malá plátna. Takto vytvořený stojan na malířské plátno poskytuje stabilitu jak obrazu, tak umělci. Stojan si nastavíte přesně tak, aby se vám na něm dobře malovalo.

A v případě, že budete používat opravdu velká a těžká malířská plátna, nemusíte mít strach, že by stojan tuto váhu nevydržel. Jeho konstrukce je totiž opravdu robustní. Udrží tedy téměř jakékoliv malířské plátno obtěžkané i velkou vrstvou barvy.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *