Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Půjčka může vytrhnout trn z paty i vás zavést do horoucích pekel. Vybírejte ji proto s náležitým rozmyslem!

Brousíte si zuby na novou televizi, nebo herní konzoli? Rádi byste si dopřáli luxusní dovolenou? Dosloužila vám lednička nebo pračka? Musíte dětem pořídit nové oblečení na zimu? Peníze dnes potřebuje každý. Někomu se jich dostává, jinému nikoliv. Mnozí své finanční trable řeší prostřednictvím půjček. Ovšem pozor na ně! V krátkodobém horizontu sice mohou pomoci, ale z dlouhodobého hlediska vás mohou uvést do ještě větší finanční tísně, než ve které se nacházíte.

Vyvarujte se finanční tísně!

Potíže většinou nastávají, když držitel půjčky závazky z jedné půjčky řeší půjčkou či přímo půjčkami dalšími. Pak se půjčky a s nimi spojené úroky a další poplatky nakumulují a výše splátek se snadno stane neúnosnou. A každý víme, jak tyto případy mohou končit. Finanční tíseň citlivé jedince dohání i k sebevraždě.

Nevytahujte klín klínem!

Rada pro tento případ by tedy mohla znít: udělejte vše pro to, abyste se do této situace nedostali. Klín nikdy nevytahujte klínem, a pokud nad vámi už visí Damoklův meč v podobě exekuce, komunikujte s bankou a snažte se s ní najít to nejlepší možné řešení. Věřte, že je v zájmu banky samotné jej najít. I ona totiž chce své peníze zpět.

Buďte obezřetní!

Uznáváme však, že život si někdy pro nás připraví takový scénář, v němž se bez finanční záplaty neobejdete. Pokud nemáte jinou možnost a půjčku skutečně potřebujete, vybírejte ji s rozmyslem. Především si uvědomte, že půjčka je produkt jako každý jiný. Prostřednictvím půjčky si do slova a do písmene kupujete peníze. A stejně jako se na trhu setkáte s levnějšími a dražšími automobily, to samé platí na půjčky. I půjčku si můžete pořídit draze. Ale také velmi levně. U některých půjček se setkáte s RPSN (roční procentuální sazba nákladů) ve výši dvou tisíc procent! U jiných ovšem s nulovým! Asi vás nemusíme upozorňovat, že právě na ty by měla směřovat vaše pozornost!

Půjčka zdarma? Je to možné!

Na jedinou korunu (tedy s nulovými úroky i RPSN) vás coby prvožadatele nevyjde půjčka u nebankovní společnosti Creditstar. Splníte-li dvě podmínky: půjčka neměla přesáhnout 5 tisíc (prvožadatelé mohou žádat až o 7 tisíc) a splatíte-li ji do třiceti dnů. Pokud se vám tedy zpozdila výplata a překvapil vás nenadálý výdaj, máte jedinečnou možnost jej rychle uhradit. Klikněte na více informací a sami kritickým okem zhodnoťte, zda-li jste pro půjčku vhodným adeptem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *