Diety a hubnutí,  Fit,  Krása,  Zdraví

Získejte energii pomocí MCT oleje

I přesto, že máme k dispozici prakticky všechny možné potraviny světa, většina Čechů se stravuje nanejvýš nevhodně, což vede nejen k obezitě, ale rovněž i k nedostatku různých vitamínů a minerálů. Ty se naštěstí dají doplňovat nejen klasicky stravou, ale i pomocí různých doplňků.

Kupujte pouze originály

Mezi stále oblíbenější doplňky stravy se řadí i MCT olej, známý spíše jako olej kokosový. Jedná se v podstatě o vysoce efektivní životabudič, který se však může pyšnit i mnoha dalšími pozitivy. Nicméně se musí jednat o opravdu originální výrobek, nikoliv o nějakou napodobeninu.

Ty žel nejsou v našich končinách ničím nevídaným. I mnohé velké obchodní řetězce prodávají pod označením MCT olej produkty, které se po kvalitativní stránce s originálem nemohou ani náhodou měřit. Pokud chcete opravdovou první jakost, vždy sáhněte po oleji z kokosových dužin. Jiné nekupujte, nestojí za to.

Benefity

Jak již bylo zmíněno v minulém odstavci, MCT olej z kokosu je primárně zdrojem energie. Na rozdíl od rychlých cukrů však jeho účinky trvají mnohem déle. V případě, že se věnujete sportování, jde o skvělý povolený doping.

Nejedná se však o jediný benefit související s konzumací oleje. Ten se ukázal třeba i jako účinný prostředek během diet, jelikož dokáže zrychlit metabolismus a tím uspíšit i likvidaci tukových buněk. Také dokáže působit blahodárně na svalovou soustavu. To se hodí třeba po tréninku nebo po práci.

Jak se používá?

MCT olej není vhodný na smažení, ale jinak se dá použít prakticky do všech jídel. Nemá žádnou specifickou chuť, takže je možné s ním obohatit sladkou buchtu stejně dobře jako slaný guláš.

Vzhledem k tomu, že se skvěle rozpouští, klidně si ho můžete zamíchat třeba do čaje, kávy nebo sodovky. Na rozdíl od jiných olejů, tento se ve vodě po chvíli dokonale rozpustí.

Napsat komentář