Krása,  Móda,  Móda a styl

Luxusní dámské šperky zdobí drahé kameny

V současné době se pro výrobu luxusních šperků používá především zlato, protože se vyznačuje vysokou tvrdostí a také kvalitou. Zlato jako takové má několik podob a barev, navíc se dokonale kombinuje s drahými kameny, jako jsou diamanty, rubíny a podobně. V následujících řádcích se na luxusní dámské šperky podíváme podrobněji.

Dávejte si pozor na počet karátů

V první řadě je velice důležité zaměřit se na počet karátů, jenž vyjadřuje podíl zlata v kovu. Obecně platí, že čím je vyšší počet karátů, tím je nižší obsah nezlatých příměsí. Zlaté náušnice, náramky, ale i šperk k narození dítěte se zpravidla vyrábí z 18karátového zlata. Pokud byste chtěli ryzí zlato, museli byste hledat 24karátové, které je však velice měkké, a proto není vhodné na výrobu šperků pro běžné nošení.

Zlato nemusí být jen žluté

Co si představíte jako zlaté dámské šperky? Většinou náušnice, náhrdelníky a prstýnky ze žlutého kovu, ovšem zlato nemusí být nutně jen žluté. Setkáte se i se zlatem růžovým a bílým.

Žluté zlato dokonale ladí se smaragdem a rubínem, přičemž velice oblíbený je například zlatý prsten se smaragdem. Růžovému zlatu zase sluší drahokamy jako morganit, nicméně klidně se dá experimentovat i se zelenými či modrými diamanty. Bílé zlato vypadá elegantně v kombinaci s modrými odrůdami topazů a safírů.

Luxusní zlatý náramek s diamanty či zlatý prsten se smaragdem patří mezi velice žádané šperky, které potěší každou dámu. Žluté zlato sluší jarním i podzimním typům se světlou až nazlátlou pletí. Po tomto drahém kovu sahají romantické duše i jemné křehké víly. Bílé zlato je vhodné zase pro letní a zimní typy.

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud si objednáte nádherné šperky, nabízí se vám Šperky Beny, kde na vás čekají nádherné šperky s drahými kovy, drahokamy i polodrahokamy.

Napsat komentář