Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Sedět celý den u počítače není zdravé. A pro dítě už vůbec ne. Najděte mu tedy jinou zábavu. V tomto článku vám přinášíme tři tipy, které můžete vyzkoušet.

A co děti, mají si kde hrát? Za této situace zřejmě ne. Pokud je tedy chcete zabavit, musíte být kreativní. Jděte na to jinak než ostatní a připravte dětem aktivity, které je zabaví na dlouhou dobu. A v tomto článku vám ukážeme, jak na to.

Kreativní sady

Kreslení, malování… Způsobů, jak využít výtvarné potřeby, je hned několik. Důležité ale je, aby to děti bavilo. Pokud máte doma starší děti, nutit jim kreslení a malování zřejmě nebude úplně nejlepší, u mladších tím rozhodně nic nezkazíte. Vytvarne potreby totiž pomohou s rozvojem motorických schopností a kreativity. A to se do budoucna rozhodně neztratí.

Skládačky a puzzle

V dnešní době už sice nejsou puzzle tolik populární, stále se ale jedná o dobrou zábavu pro ty nejmenší. Kupte na internetu nějaké zajímavé puzzle a vydejte se společně se svým dítětem za dobrodružstvím, které jeho skládání přináší. A pokud by se vám za něco podobného nechtělo utrácet, můžete si puzzle vytvořit i doma. Stačí k tomu tiskárna a troška toho času na hledání vhodného obrázku. Vyberte například oblíbenou postavičku z pohádky, vytiskněte a rozstříhejte. Pro vaše dítě bude složení obrázku určitě výzva.

Dětská razítka

Na první pohled se to nezdá, ale i dětská razítka patří mezi výtvarné potřeby Praha. Motiv na některých razítkách je pevně daný a nedá se změnit. Taková pak nemají moc dlouhou životnost a vaše dítě přestanou brzy bavit. Existují ale také razítka s motivem, který si sami můžete přizpůsobovat. To může být pro vaše dítě brána do neprobádaného světa zábavy. Samo si totiž může vytvářet vlastní tvary a následně je obtisknout na materiály. Fantazii se meze nekladou.

Napsat komentář