Služby, rady, zajímavosti

Každý dokáže namalovat mistrovské dílo. Někdy je však potřeba malá pomoc

V dnešní době je stres takřka hmatatelný a patří mezi jedny z nejčastějších příčin žaludečních neuróz. Existuje celá řada víceméně účinných způsobů, kterými se můžete tohoto tichého zabijáka zbavit.

Někdo cvičí jógu, jiný tráví hodiny denně v posilovně, další si třeba maluje. K tomu kupodivu nepotřebujete mít žádný velký talent, stačí si jen pořídit malování podle čísel.

Obraz jako od mistra

Každý jsme si jako malí kreslili. Nejdříve po zdech, pak na papír. Většina z nás toho také po ukončení základní školní docházky nechala. Proč se taky trápit, když jeden nemá talent. Pokud si však pořídíte malování podle čísel, žádný velký talent nebudete potřebovat, a i přesto dokážete vytvořit krásná díla.

Jedná se v podstatě o omalovánky podle čísel, které jsou tvořeny malými ohraničenými mapkami. Ty se podle manuálu musí vybarvit vhodným odstínem barvy. Když dodržíte správně celý postup, vyjde vám nakonec krásná malba takřka mistrovské kvality.

Začněte u jednodušších kousků

Takovéto malování zní jako jednoduchá záležitost, ale hlavně složitější díla vám mohou dát pořádně zabrat. Proto byste se ze začátku měli soustředit na jednodušší obrazy a s postupem času se pak pomalu vypracovávat na vyšší úroveň.

Vzhledem k tomu, že se má jednat hlavně o zábavné malování, při kterém si máte odpočinout a trochu se i pobavit, není dobré se frustrovat u náročnějších děl. Tím relaxace při malování nedosáhnete.

Vlastní fotografie

V případě, že vás přestane bavit napodobovat klasické mistrovské kousky, můžete si nechat vytvořit projekt třeba z vlastní fotografie. Obraz malování podle čísel podle vlastní fotografie je sice finančně trochu náročnější, nicméně jeho zdárné dokončení vás potěší jistě více než vypracování díla na základě předlohy cizího autora.

Maluj podle čísel není vhodné pro malé děti, jež ještě nemají dostatek trpělivosti, ale jinak si tento druh zábavy může užít úplně každý.

Napsat komentář