Bydlení,  Služby,  Služby, rady, zajímavosti,  Zprávy

Jak přestěhovat klavír či trezor? Profesionálové zvládnou tohle stěhování levně

Češi mají často ve zvyku stěhovat se svépomocí, je-li to jen trochu možné. Snaží se ušetřit. Častokrát se jim ale povede pravý opak. Zabijí spoustu vlastního času, a nakonec na tom jsou finančně ještě hůře – třeba proto, že se jim při neopatrné manipulaci podařil rozbít nějaký majetek.

Přestěhovat knihy, oblečení či osobní věci je namáhavé, ale ne zas tak složité. Problémy přijdou v případě, kdy potřebujete pohnout s nějakým těžkým břemenem či třeba uměleckým obrazem. V takových případech radíme raději vyhledat profesionální stěhovací služby a nechat zodpovědnost na jiných.

Profesionálové mají se stěhováním takových věcí zkušenosti

Proč se obrátit na profesionály? Jedním z důvodů jsou jejich dostatečné zkušenosti. Přestěhovali už spoustu klavírů, trezorů či drahých obrazů. Vědí, jak si při manipulaci s nimi počínat, mají své speciální triky a také disponují obalovým materiálem, jímž mohou ochránit rohy a citlivé části.

Stěhovací firma je pojištěná

Co budete dělat, když se vám podaří odřít vaše pianino nebo upustit trezor? Spláčete nad výdělkem. Profesionálům se tohle s největší pravděpodobností nestane, a i kdyby ano, jsou pro takové chvíle pojištění. Například Pražské stěhovací služby nabízející dost levné stěhování jsou pojištěny do výše 5 milionů korun.

Kolik vás bude práce profesionálů stát?

Záleží na počtu pracovníků a vozidle, jež si objednáte. Nechte si poradit od odborníků, podle toho, zda stěhujete byt 2+1, kancelář či celý rodinný dům, vám doporučí vhodný počet stěhováků. Mějte na paměti, že u většiny firem se připlácí za práci v noci, někdy i o víkendu, za těžká břemena nebo stěhování do/z vyšších pater. Vysokých výdajů se ovšem neobávejte, stěhování s profesionály se vám pravděpodobně vyplatí. Už jen za ty ušetřené starosti určitě stojí. Také nebudete muset otravovat své kamarády a rodinu, ani shánět dodávku na půjčení.

Napsat komentář