Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Zdánlivá stupidita otázky bude lehce uvedena na pravou míru, když dodáme, že se jedná o zmenšení prsou. Všeobecně se předpokládá, že kliniky plastické chirurgie obléhají zástupy žen požadujících opačnou proceduru – chtějí prsa zvětšit. Proto může být někdo udiven, že požadavek na zmenšení objemu ňader je vznášen poměrně často. Jaké jsou jeho důvody a co obnáší?

100 a jeden důvod proč si zmenšit prsa

Pro ženy s extrémně velkým poprsím představuje jeho zmenšení balvan odvalený z jejich hrudi a zároveň – přeneseně – z jejich mysli. Uleví od roky snášené bolesti zad, ramen a krku, odpadnou problémy při různých tělesných aktivitách a skupinovém cvičení, minulostí se stane vyrážka na místech pod prsy a mezi nimi a rýhy na ramenou, které způsobovala ramínka podprsenky nesoucí velkou zátěž. A co se týče oblečení, nemusíme zůstávat u spodního prádla. Celý svět módy rozevře doširoka svou náruč v okamžiku, kdy bude nadměrná velikost změněna na konfekční. Důvodů pro podstoupení zákroku se tedy zdá být více než dost. Ale jako každý jiný lékařský zákrok, operace zmenšení prsou má svá rizika. Je to osobní rozhodnutí, které vyžaduje pečlivé zvážení potenciálních pro a proti.

SWOT analýza chirurgické redukce poprsí

Podívejme se na zákrok důkladně a profesionálně – jako v seriózní firmě:

  • silné stránky (Strengths)

Pravděpodobně se (nakonec) budete cítit, jako byste právě vyhrála Jackpot. Řada studií zjistila, že ženy, které podstoupily operaci zmenšení prsou, běžně pociťují posílení sebevědomí, image těla a fyzického zdraví. De facto má redukce poprsí jednu z nejvyšších úrovní spokojenosti ze všech postupů, které kliniky plastické chirurgie provádějí, uvádí ji 95 procent klientek.

Vzhledem k tomu, že zvětšené poprsí se výrazně podílí na bolestech zad a špatném držení těla, jedná se o jeden z mála zákroků estetické medicíny, který může být plně hrazen zdravotní pojišťovnou.

  • slabé stránky (Weaknesses)

Může se stát, že nebudete moci získat přesnou velikost košíčků, kterou chcete. Jak moc lze prsa zmenšit, závisí na mnoha individuálních faktorech, které s vámi rozebere váš operatér. Většina pacientek s redukcí prsou klesá o jednu až dvě velikosti košíčků. Na prsou i po zahojení zůstanou patrné jizvy, takže to není ideální pro nuda pláž.

Pár týdnů budete mimo hru. Samotná operace je sice ambulantní zákrok, který trvá jen asi tři hodiny a ženy obvykle chodí domů ve stejný den nebo druhý den ráno. Ale cítí se potom unavené a bolavé, obvykle je třeba naplánovat si pár dní volna z práce nebo školy pro vzpamatování. Větší fyzické zátěže a zdvihání břemen je nutné se po nějakou dobu vyvarovat.

  • příležitosti (Opportunities)

Získáte také zvednutí prsou, protože procedura je ve skutečnosti dvoufázová. Chirurg odstraní přebytečnou tkáň a kůži, aby vaše prsa byla menší, a poté posune bradavky nahoru do takové polohy, že prsa krásně zvednou a pomohou vymodelovat dokonalou postavu.

  • hrozby (Threats)

Zhruba u poloviny klientek se uvádí dočasné znecitlivění bradavek nebo problémy s kojením. Obojí se dá řešit, personál klinik je na takové situace připraven – pokud plánujete po operaci těhotenství, rozhodně to nesmíte tajit.

Vděčná budou záda i peněženka

Aby titulní otázka byla náležitě zodpovězena: pokud zůstaneme u prsou, evidentní rozdíly mezi zmenšením a zvětšením jsou tyto: nižší cena, protože při zmenšování se neplatí desetitisíce korun za silikonové implantáty, téměř stoprocentní spokojenost s novým vzhledem a významné zdravotní nebo kariérní benefity.

Považujete chirurgické zmenšení poprsí za společenské tabu? V kterém věku myslíte, že ženy tento zákrok postupují nejčastěji, Máte nějakou zkušenost se sháněním oblečení a spodního prádla pro ženy s poprsím XXL?

Napsat komentář