Služby, rady, zajímavosti,  Zajímavosti

I jinak drahé programy je snadné koupit legálně a za dobré peníze

I když si koupíte to nejlepší dělo, co je dnes možné, které rozjede ty nejnovější hry na plné detaily, k ničemu vám nebude, pokud na něm nebudete mít nahraný odpovídající software. A ten, světe div se, může stát další tisíce, což se už nikomu platit nechce.

Vždy se však dá takováto situace řešit, třeba prostřednictvím ESD licence. Takovýto software je pořád plně funkční, ale zároveň daleko lacinější, a hlavně legální.

Jaká je příčina nízkých cen?

Jak již bylo naznačeno v úvodu, jde o takzvaný ESD software, tedy druhotnou licenci. Obvykle se jedná o software pocházející z vyřazených korporátních počítačů, který však stále stoprocentně funguje, a je tedy zcela použitelný jak pro soukromé, tak i pro firemní účely.

Vždy, když se počítač vyřadí, je licence daného programu na tomto stroji deaktivována, nicméně stále použitelná. Dá se tudíž opět aktivovat na jiném PC nebo laptopu. Tento druh licencí však již nestojí tak velké peníze, a proto není problém je pořídit tak lacino. Nejsou v tom tedy žádné levné triky ani pokus o podvod. Vše je stoprocentně legální.

Co vše jde takto koupit?

Víceméně všechno, co má nějakou plnou placenou verzi. Typicky jsou to třeba antiviry. Těch je opravdu velké množství a často stojí jejich roční předplatné skutečně nemalé peníze. Ty samozřejmě není potřeba kupovat za tisíce, když se dají pořídit za stokoruny.

Velmi oblíbený je kupříkladu Kaspersky anti virus, jenž je zajímavý mimo jiné také tím, že byl několikrát v řadě nezávislými odborníky pasován na nejlepší program svého typu, který se dá u nás běžně sehnat.

Podobným způsobem je možné získat i jinak hodně drahý Office 2019 pro studenty. Tento software používá víceméně celá planeta, jelikož lepší varianta neexistuje. Standardně může stát i hodně přes tisícovku, ale v rámci druhotné licence je možné jej pořídit i za pár stovek.

Napsat komentář